Недавно опубликовано

Medic - specialist, Secția reglementare și evaluare dispozitive medicale

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Высшее
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Cerințe: Studii superioare în domeniul medical.

Responsabilități:

  • Monitorizarea și ajustarea cadrului normativ de standartizare cu standartele conexe.
  • Asigurarea realizării prevederii legislației cu privire la dispozitivele medicale, în scopul implementării și bunei desfășurări a proceselor necesare supravegherii studiilor clinice a dispozitivelor medicale.
  • Monitorizarea și ajustarea cadrului de reglementare, armonizarea legislației naționale la Acquis-ul comunitar.
Отправить резюме

О компании

Agenţia Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale (AMDM) este o autoritate administrativă, abilitată cu competenţe de reglementare şi supraveghere în domeniul medicamentului, activităţii farmaceutice şi dispozitivelor medicale.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Телецентр, str. Korolenko, 2/1
Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?