Publicat Ieri

Risk and Compliance Analyst AML, Fintech Moldova

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Companie Fintech din Moldova angajează Ofițer AML (prevenirea și combaterea spălării banilor și finanțării terorismului)!

Oferim:
  • Angajare oficială
  • Număr telefon corporativ
  • Pachet social complet
  • Program de muncă: Luni-Vineri; [vezi telefon]8.00-17.00/9:00-18:00
  • Pauză de masă 1 oră
  • Program hibrid
  • Oportunitatea dezvoltării într-un mediu de profesioniști, colectiv unit și productiv
Locaţia: mun. Chișinău, str. Aleea Gării

Responsabilități:
  • Monitorizarea tranzacțiilor clienților în vederea depistării tranzacțiilor suspecte
  • Formarea și prezentarea opiniei privind clienții și tranzacții analizate
  • Examinarea alertelor generate de sistemul informatic al companiei.
  • Analiza clienților noi și existenți în vederea implementării principiilor KYC (Know-Your-Customer)
  • Perfectarea, analiza și transmiterea către organele competente a rapoartelor privind activitățile și tranzacțiile suspecte
  • Participarea la elaborarea/ajustarea regulamentelor interne privind AML
  • Asigurarea suportului informațional angajaților companiei în înţelegerea şi implementarea prevederilor privind prevenirea şi combaterea spălării banilor şi finanțării terorismului
Dacă vrei să faci parte dintr-o companie FINTECH care este în continuă dezvoltare, atunci te invităm să trimiți cv tau la: cv@easyhr.md.

Ai șansa de a dezvolta în continuare abilitățile profesionale și posibilitatea reală de a investi în viitorul tău prin participarea la diverse proiecte și oportunități.
Trimite CV

Despre companie

Bine ați venit la Easy Hire Staff - agenția de recrutare modernă și inovatoare care vă poate ajuta să găsiți cei mai buni candidați pentru afacerea dvs.! Suntem o echipă dedicată de specialiști în recrutare, care oferă servicii personalizate și soluții inovatoare pentru a satisface nevoile specifice ale clienților noștri.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Botanica, str. Aleea Gării, 42