Publicat Ieri

Chimist/ă, Direcția analize fizico - chimice, din cadrul Direcției generale Laboratorul pentru controlul calității medicamentelor

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Fără Experiență, Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău, Telecentru

Descrierea poziției vacante

Responsabilități:

  • Efectuarea încercărilor de laborator fizico-chimice al medicamentelor şi raportarea rezultatelor.
  • Recepţionarea şi verificarea mostrelor prelevate pentru controlul de stat al calităţii conform actului de prelevare.
  • Evaluarea dosarului producătorului (Modulul 3) depus la autorizare / reautorizare conform legislației în vigoare, ghidurilor ICH, EMA, EDQM.
  • Implementarea procedurilor sistemului de management al calităţii, aplicabile în cadrul Agenției.
  • Elaborarea propunerilor de modificare a procedurilor sistemului de management al calității din cadrul direcției.
  • Monitorizarea procesului de calificare Nivelul III - OP (Operational Qualification) a echipamentelor de laborator, verificarea documentelor de calificare a echipamentelor, menţinerea şi păstrarea înregistrărilor de calificare şi verificare.

Cerințe:

  • Studii superioare, licență, master sau echivalente: Chimie.
  • Cunoașterea limbii străine (engleza) nivel B1.

Despre companie

Agenţia Medicamentului şi Dispozitivelor Medicale (AMDM) este o autoritate administrativă, abilitată cu competenţe de reglementare şi supraveghere în domeniul medicamentului, activităţii farmaceutice şi dispozitivelor medicale.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Telecentru, str. Korolenko, 2/1