Publicat Ieri

Inginer automatist, (Vidra, Jud. Ilfov), zona București

Informații de bază

Salariu:
8 000 RON
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani), Senior-Level (> 5 ani)
Oraș:
București, În străinătate, România

Descrierea poziției vacante

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare în domeniul electric/automatizări;
  • Experienţă în programare PLC-uri (Simatic Step7, Codesys);
  • Cunoştinţe de programare Visual Basic, C++;
  • Experienţă de lucru cu echipamente de automatizare (invertere, controllere, etc.);
  • Experienţă de lucru în proiectarea electrică (EPlan, Autocad);
  • Cunoaşterea limbilor străine constituie avantaj;
  • Disponibilitate pentru deplasări în ţară şi străinătate;

Descrierea jobului

  • Realizare programe PLC, HMI;
  • Realizare şi configurare sisteme SCADA;
  • Integrare acţionăari electrice, pneumatice şi hidraulice, echipamente de control şi măsură;
  • Realizare scheme electrice şi liste de materiale pentru utilaje noi conform specificaţiilor din tema tehnică;
  • Acordare asistenţă tehnică la punerea în funcţiune şi testarea utilajelor.
Trimite CV

Beneficii

Tichete de masă

Deplasări de serviciu

Bonusuri și prime în funcție de performanță

Traininguri

Uniformă

Despre companie

S.C. UTTIS INDUSTRIES S.R.L. este o companie cunoscută pe piața românească și europeană a echipamentelor industriale de încălzire. Produsele UTTIS sunt destinate firmelor din industria auto, metalurgică, navală, organe de asamblare. UTTIS livrează proiecte la cheie, începând cu proiectarea și terminând cu punerea în funcțiune.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
România, Vidra, 20 Calea Bucuresti, Vidra, Ilfov county