Publicat Recent

Avocat Stagiar (Asistent al avocatului)

Informații de bază

Salariu:
de la 5 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Fără Experiență, Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Descriere post vacant

C.A. ”Muntean Sergiu” este în căutarea pentru un Avocat Stagiar pentru a se alătura echipei noastre din Chișinău, Centru. Candidatul ideal trebuie să fie o persoană energică, gata de a începe sau de a-și dezvolta cariera în domeniul juridic.

Cerințe față de candidați

  • Diplomă în Drept;
  • Constituie un avantaj experiența de lucru în domeniul juridic;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Cunoștințe solide de utilizare a pachetului MS Office;
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a gestiona mai multe sarcini;
  • Prezența permisului de conducere reprezintă un avantaj;

Responsabilități

  • Asistarea avocaților seniori în cazuri juridice;
  • Redactarea de documente juridice și efectuarea de cercetări juridice;
  • Urmărirea termenelor și a pașilor procedurali;
  • Comunicarea eficientă cu clienții.

Oferta companiei

Oferim un salariu de bază de la 5000 MDL, în funcție de experiență și calificări cu posibilitate de creștere rapidă a acestuia. Candidatul selectat se va bucura de oportunități de a-și dezvolta cariera într-un mediu profesional și de a lucra cu o echipă dedicată de avocați. De asemenea, oferim un program de muncă full-time și beneficii competitive.

Procesul de depunere a candidaturii

Dacă ești interesat și îndeplinești cerințele, te rugăm să trimiți CV-ul tău prin intermediul platformei delucru.md.

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, str. București 90