Опубликовано сегодня

Pedagog Social

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Работа посменно
Oпыт:
Без опыта
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Misiunea Socială Diaconia angajează pedagog social pentru proiectul Spre Independenţă „Apartament Social” – un serviciu destinat tinerilor orfane și orfane social.

Oferim:

  • Pachet social și condiţii bune de muncă;
  • Lucru într-o echipă profesionistă;
  • Salariu motivant;
  • Formare profesională: traininguri și ateliere de lucru.

Responsabilități:

  • Stabilirea, dezvoltarea şi menţinerea relaţiilor armonioase şi eficiente de lucru cu beneficiarele Proiectului (fete adolescente de 16-18 ani);
  • Implicarea si organizarea activităților zilnice din Proiect.
  • Dezvoltarea şi consolidarea deprinderilor de viaţă independentă la beneficiari, în vederea creşterii şanselor de reintegrare socială a acestora;

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare sau medii de specialitate în Pedagogie, Medicină sau Asistență Socială;
  • Comunicare asertivă, capacitate de lucru în echipă, responsabilitate și empatie;
  • Persoană de gen feminin (vârsta - de la 25 de ani);
  • Disponibilitatea de lucru în ture (24 ore o zi din 3);
  • Experiență în lucrul cu adolescenții constituie un avantaj.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la următoarea adresă: office@diaconia.md

CV-urile pot fi depuse în perioada 18 - 31 octombrie 2024.

La interviu vor fi invitate persoanele selectate în baza CV-ului.

О компании

Diaconia dezvoltă modele de intervenție socială bazându-se pe abordarea omului ca și chip și asemanarea lui Dumnezeu într-o relație de împărtășire și încredere cu partenerii sociali.

„Diaconia” este structura socială a Mitropoliei Basarabiei care activează pe întreg teritoriul Republicii Moldova din anul 2001.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Старая почта, str. Podgorenilor 78
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?