Опубликовано вчера

Manager import

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Кишинёв, Чеканы

Описание вакансии

Compania ViTRA SRL, un lider în proiectarea, producerea, amenajarea și furnizarea mobilierului comercial și industrial pentru comerțul modern, centre de distribuție și diverse tipuri de depozite caută un Manager Import cu experiență pentru a gestiona și optimiza procesul de import al mărfurilor. Persoana ideală va avea abilități excelente de coordonare, negociere și o bună înțelegere a procedurilor internaționale de comerț.

Responsabilități:

  • Gestionarea și coordonarea proceselor de import, de la plasarea comenzilor până la livrarea finală;
  • Menținerea relațiilor cu furnizorii externi și negocierea contractelor și termenilor de livrare;
  • Monitorizarea și asigurarea conformității documentației necesare pentru importuri (facturi, certificate de origine, documente vamale etc.);
  • Gestionarea costurilor și optimizarea cheltuielilor legate de import;
  • Asigurarea respectării normelor și reglementărilor legale internaționale privind importul de mărfuri;
  • Întocmirea rapoartelor de activitate și a indicatorilor de performanță (KPI).

Cerințe:

  • Experiență anterioară în domeniul importurilor, logisticii sau comerțului internațional (minim 3 ani);
  • Cunoștințe solide privind procedurile vamale și legislația internațională în domeniul comerțului;
  • Abilități excelente de negociere și relaționare cu furnizorii internaționali;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Abilități bune de organizare și gestionare a timpului;
  • Atenție la detalii și capacitatea de a lucra sub presiune.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și bonusuri de performanță;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Un mediu de lucru dinamic, în cadrul unei echipe de profesioniști.

Cum aplici:
Dacă ești interesat de această poziție și dorești să faci parte din echipa noastră, trimite CV-ul tău  la adresa hr@vitra.md. Doar candidații selectați vor fi contactați pentru interviu.

О компании

ViTRA este unul din cei mai mari experți în crearea și proiectarea de ecosisteme moderne pentru retail. Producerea și furnizarea de echipament comercial, industrial, sisteme de depozitare și rafturi.

Compania ViTRA a dezvoltat 5 direcții de activitate: Retail, Life, Horeca, Logistics și 3PL.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Чеканы, Uzinelor 4
Эл. почта:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?