Опубликовано вчера

Editor știri radio

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв, Телецентр

Описание вакансии

Cerințele postului:

  • Studii superioare în domeniul jurnalismului, comunicare sau domenii conexe;
  • Experiență în Redacția de știri sau în domeniul mass-media;
  • Interes activ pentru evenimentele curente și cunoștințe despre politica, economia și cultura locală;
  • Abilități de lucru în echipă și capacitatea de a construi relații profesionale solide;
  • Abilități excelente de comunicare și scriere, cu atenție la detalii;

Responsabilități:

  • Culegerea, verificarea și redactarea de știri din diverse surse;
  • Colaborarea cu reporterii pentru dezvoltarea povestirilor și asigurarea coerenței informațiilor;
  • Asigură continuitatea reflectării evenimentelor în edițiile informative;
  • Asigură respectarea termenelor de difuzare și a standardelor etice.
  • Identifică subiecte cu potențial ridicat de interes și de audiență;

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Salariu motivant;
  • Mediu de lucru dinamic și competitiv;
  • Opurtunități nelimitate de dezvoltare personală și profesională;

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 022 721 866, 060 214 898.
Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.

О компании

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Телецентр, str. Miorița 1, Casa Radio
Эл. почта:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?