Опубликовано вчера

Termeni de referință privind serviciul de curățenie, Chișinău

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Part-time, Гибкий график
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв, Рышкановка

Описание вакансии

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova (SCRM) este o organizație non-guvernamentală, non-profit, apolitică, care activează mai bine de 97 de ani funcţionând în baza Convenţiilor de la Geneva din 1949, în respectul celor 7 principii ale Mișcarii Internationale de Cruce Roșie, activitatea sa principală fiind de a preveni şi alina suferințele persoanelor vulnerabile din Moldova.

Dorind sa îmbunătațească incluziunea sociala, intergrarea si bunăstarea refugiaților ucraineni și a cetățenilor vulnerabili moldoveni, SCRM a deschis mai multe Centre Umanitare in cadrul filialelor sale de pe teritoriul Republicii Moldova. Aceste Centre Umanitare funcționează ca un punct de informare, de întâlnire, de educație, de sănătate și referire la alte servicii făcând legatura cu diferite organizații guvernamentale sau neguvernamentale. Centrele Umanitare joacă un rol primordial în promovarea coeziunii sociale, a angajamentului comunitar, a schimbului de experiență și al colaborării.

Pentru îndeplinirea acestui scop suntem în căutarea unei companii care să presteze servicii de întreținere a curățenie cu o frecvență de 3 ori pe săptămână (luni, miercuri, vineri) a câte 3 ore pe zi maxim,  conform descrierii următoare:

Zilnic

  • aspirarea covoareler si podelelor cu aspiratorul.
  • spălarea podelelor  cu detergent/dezinfectant.
    • îndepărtarea prafului de pe mobilier,decorațiuni (tablouri, table), uși etc.
    • îndepărtarea prafului de pe obiectele electrocasnice (frigider, cuptor cu microunde, masina de spalat si uscator).
    • curățarea cu soluție a oglinzilor și a altor suprafețe de sticlă (cu excepția ferestrelor)
    • spalarea veselei daca este cazul
  • curățarea și dezinfectarea obiectelor sanitare (robinete, lavoare, vas WC)
    •schimbarea pungilor și evacuarea gunoiului.

Lunar:

  • spălarea coșurilor de gunoi
    • spălarea obiectelor electrocasnice (frigider, cuptor cu microunde, mașină de spalat și uscător) la interior și exterior (dupa necesitate).
    • spălarea geamurilor și a ușilor la interior si exterior, inclusiv a pervazurilor exterioare.
    • curățarea mobilei de bucătărie pe exterior.

N.B.:

  1. Materialele pentu curățenie sunt asigurate de către client

2. În timpul serviciului de curățenie, nu trebuiede atinse echipamentele de birou (laptopuri, monitoare, copiatoare, imprimante, proiectoare).

Oferta comercială a serviciilor lunare se va face în MDL și va conține toate taxele, separat pentru fiecare din urmatoarele suprafețe:

                 91 m2 (include WCși bucătarie)

                 42 m2 (include WC)

                 52 m2 (include WC)

Clientul își rezervă dreptul de a accepta oferta parțial.

Documentele administrative vor fi depuse împreună cu oferta comercială și vor consta din următoarele:

  1. Dovada înregistrării persoanei juridice în conformitate cu prevederile legale - "Certificat/decizie de înregistrare a firmei/Extras din Registrul de Stat al persoanelor juridice - copie, confirmată prin aplicarea semnăturii şi ştampilei ofertantului "
  2. Certificat de efectuare sistematică a plăţii impozitelor, contribuţiilor (Certificat lipsa datorii buget) al persoanelor juridice - copie, confirmată prin aplicarea semnăturii şi ştampilei ofertantului
  3. Certificat de atribuire a contului bancar - copie – eliberată de banca deţinătoare de cont;
  4. Lista de clienți - copie – confirmată prin semnătura şi ştampila ofertantului;

Perioada contractului este de 3 luni cu posibilitate de extindere prin acordul părților.

Pentru informatii suplimentare - Ana Diaconu, tel [показать номер]0797 08 330. Data limita de depunere a ofertei complete este miercuri, 25 septembrie, orele 17.00 la adresa email: ana.diaconu@redcross.md

О компании

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova este o organizație non-guvernamentală, non-profit, apolitică, care activează mai bine de 97 de ani și şi funcţionează în baza Convenţiilor de la Geneva din 1949, activitatea de baza fiind de a preveni şi alina suferintele bătrînilor solitari, persoanelor și copiilor cu dizabilități, copiilor orfani, familiilor cu mulţi copii și familiilor monoparentale din Moldova.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
5 star star star star star 1 отзыв
Cristina Racovița
5 star star star star star
12 Июля 2024
Buna mă numesc Cristian am 33ani sunt mama a 2copii sunt in căutarea uni loc de muncă.as fi foarte recunoscătoare sa lucrez la dumneavoastră.
0

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, strada Andrei Doga
Эл. почта:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?