Опубликовано вчера

Ghid al pacientului ( Ramura Pedodont)

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Responsabilități și Sarcini:

Informare și Educație:

  • Explică procedurile stomatologice într-un mod accesibil și prietenos pentru copii și părinți.
  • Oferă informații despre igiena orală, prevenirea problemelor dentare și îngrijirea post-tratament.

Asistență Pacient:

  • Întâmpină pacienții și familiile acestora la sosirea în clinică.
  • Răspunde întrebărilor și îndoielilor legate de tratamente, proceduri și politicile clinicii.
  • Coordonează programările și asigură gestionarea eficientă a timpului de tratament.
  • Înregistrează și actualizează informațiile pacientului în sistemul clinicii.

Asistență Emoțională:

  • Îmbunătățește experiența pacientului prin abordări empatice și tehnici de reducere a anxietății.
  • Colaborează cu echipa pentru a dezvolta și implementa strategii de confort și încredere pentru pacienții copii.

Cerințe:

Educație și Experiență:

  • Studii superioare
  • Experiență anterioară în lucrul cu copii și familiile acestora reprezintă un avantaj.
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare cu copii și adulți.
  • Abilitatea de a explica concepte complexe într-un mod simplu și accesibil.
  • Empatie, răbdare și abilități de rezolvare a problemelor.
  • Capacitatea de a lucra într-o echipă multidisciplinară.

Condiții de Lucru:

  • Lucru într-un mediu clinic, cu interacțiune frecventă cu pacienți și familiile acestora.
  • Program de lucru flexibil, inclusiv posibile ore suplimentare sau lucrul în week-end, în funcție de necesitățile clinicii.
  • Pachet salarial competitiv.
  • Posibilități de dezvoltare profesională și educațională.
  • Mediu de lucru prietenos și dinamic, cu echipă de profesioniști dedicată.

Pentru a aplica pentru această poziție, vă rugăm să trimiteți CV-ul la recrutare@dentus.md

О компании

Recunoscută la nivel național și internațional, Echipa DentUs Dentino de 9 ani oferă toată gama de servicii stomatologice. În acest sens, suntem mai mult decât o clinică stomatologică, suntem locul unde unde Oamenii zilnic își regăsesc Zâmbetul și motive în plus de a fi mai fericiți și sănătoși.

Conceptele noastre cheie sunt Inovație de ultimă generație și Grija față de Pacienți.

La Dentus Dentino zâmbim împreună cu pacienții care ne sunt alături. Ne asigurăm de confortul și încrederea pe care zilnic o oferim. Suntem bucuroși să ne extindem echipa cu  persoane talentate, entuziaste care sunt gata să îmbrățișeze aspirațiile noastre de a fi recunoscuți ca cea mai sigură și prosperă Clinică Stomatologică din țară.

Știm să cooperăm și să valorificăm aportul fiecărui Coleg.

Te așteptăm cu drag în echipa noastră.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Ботаника, Bulevard Decebal 80/1
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?