Опубликовано вчера

Medic imagist

Основная информация

Зарплата:
от 15 000 MDL
Вид занятости:
Гибкий график
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет), Mid-Level (2-5 лет), Senior-Level (> 5 лет)
Город:
Оргеев

Описание вакансии

Centrul Medical LiderMed din Orhei este în căutarea unui medic imagist specializat în ecografie (USG) și dopplerografie pentru a se alătura echipei noastre. Dacă sunteți un profesionist în domeniu, motivat și dornic să oferiți servicii de imagistică de înaltă calitate, vă invităm să aplicați pentru poziția noastră vacantă.

Responsabilități:
- Efectuarea examinării ecografice (USG) pentru diagnosticarea și evaluarea afecțiunilor pacientului.
- Utilizarea tehnicii dopplerografice pentru evaluarea fluxului sanguin și identificarea problemelor cardiovasculare.
- Interpretarea rezultatelor imagistice și întocmirea rapoartelor detaliate.
- Comunicarea rezultatelor cu pacienții și colaborarea cu alți specialiști medicali pentru planificarea tratamentului.
- Menținerea echipamentelor de imagistică și asigurarea funcționării corecte a acestora.

Cerințe:
- Diplomă de medic specialist în imagistică medicală sau echivalentă.
- Experiență în utilizarea ecografiei (USG) și dopplerografiei.
- Abilități excelente de interpretare a imaginilor și de comunicare a rezultatelor.
- Capacitatea de a lucra în echipă și de a colabora eficient cu colegii și pacienții.

Oferta noastră:
- Mediu de lucru profesionist și stimulativ.
- Oportunitatea de a lucra într-o echipă dedicată și prietenoasă.
- Posibilități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
- Program flexibil de lucru, posibil doar câteva zile pe săptămână.
- Salariul motivant.

Отправить резюме

О компании

Centru Medical in Orhei cu activitate de 9 ani.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Оргеев, Mihai Eminescu 10
Телефон:
Эл. почта:
Социальные сети:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?