Опубликовано вчера

Social Media Manager

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет), Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Angajăm producător Social Media la Agenția de presă IPN. Acesta va fi responsabil de publicarea optimă a produselor jurnalistice, inclusiv produse video și alte formate, pe platformele relevante de social media. Scopul e să ajungem la segmente de public noi și să le câștigăm încrederea.

Cerințe:
  • Diplomă de licență în jurnalism sau un domeniu conex, sau experiență de muncă echivalentă.
  • 2+ ani de experiență în domeniul rețelelor sociale,
  • Experiență în domeniul jurnalismului digital într-o organizație de știri,
  • Experiență anterioara de lucru într-un mediu multicultural sau multinațional;

Competențe:

  • Gândire editorială solidă,
  • Disciplină de muncă bazată pe munca în echipă,
  • Înțelegerea indicatorilor de succes în domeniul digital,
  • Abilități solide de producere de conținut pentru rețelele sociale,
  • Abilități de scriere și editare de știri,
  • Cunoștințe în Adobe Creative Suite 6 (Premiere Pro, After Effects, Final Cut, Photoshop),
  • Cunoaștere amplă, aprofundată și detaliată a situațiilor politică, economică și socială din zona de activitate, precum și a situației internaționale dobândită prin studii, cercetări, scriere, călătorii sau alte experiențe relevante sau expunere la asemenea experiențe;

Limbi:

  • Română – fluent,
  • Rusă – avansat (oral și scris),
  • Engleză – abilități de lucru în scris și oral.
Responsabilități:
  • Dezvoltarea și implementarea strategiei de promovare pe rețelele sociale;
  • Monitorizarea și analiza activității audienței, interacțiunea cu urmăritorii;
  • Crearea produselor captivante, concepute special pentru utilizarea pe rețelele de socializare, inclusiv YouTube, Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, etc.
  • Explorarea platformelor de social media pentru posibile știri, UGC (user generated content).
  • Analiza cu regularitate și comunicarea datelor de audiență de pe platformele relevante pentru evaluări și proiecte.
Oferim:
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică și creativă;
  • Un salariu competitiv;
  • Oportunități de dezvoltare profesională și instruire.
Dacă sunteți gata pentru noi provocări și doriți să vă dezvoltați în domeniul comunicării digitale, trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa de e-mail: dermenjid@ipn.md
Отправить резюме

О компании

IPN – это независимое информационное агентство, располагающееся в Кишинэу,  Республика Молдова. IPN является преемником муниципального агентства Info-Prim и было зарегистрировано как частная компания в июне 2005 года (ООО Info-Prim Neo). Наша миссия – предлагать нашим читателям полезные, достоверные и самые свежие новости.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Центр, Casa Presei, str. Puşkin 22, Chişinău
Телефон:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?