Недавно опубликовано

Expert sau echipe/grup de experți în vederea asigurării procesului de planificare strategică a activității organizaționale

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Гибкий график
Oпыт:
Senior-Level (> 5 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Anunț pentru selectarea unui expert sau echipe/grup de experți în vederea asigurării procesului de planificare strategică a activității A.O. „Asociația de jocuri intelectuale din Republica Moldova” pentru perioada [показать номер]2025-2028

Data publicării: [показать номер]19.08.2024

  • Descrierea organizației:

A.O. „Asociația de jocuri intelectuale din Republica Moldova” este o organizație non-guvernamentală din Republica Moldova, înregistrată oficial la 21 octombrie 2013, care activează în domeniul educației și dezvoltării, inclusiv a copiilor și tinerilor, prin intermediul gamificării și praxeologiei. Asociația are o experiență vastă în elaborarea și realizarea proiectelor, programelor, metodelor și metodologiilor.
Mai multe detalii despre organizație și serviciile pe care le oferă beneficiarilor săi, sunt disponibile pe site-ul oficial www.iqgames.md.

Scopul contractului:

Elaborarea Strategiei și Planului operațional al A.O. „Asociația de jocuri intelectuale din Republica Moldova” pentru perioada [показать номер]2025-2028.

  • Etapele și livrabilele procesului:
  • Analiza inițială: Revizuirea documentelor existente și realizarea unor întâlniri cu echipa Asociației pentru a cunoaște activitatea organizației.
  • Dezvoltarea cadrului de planificare: Crearea unui plan de lucru detaliat și stabilirea indicatorilor cheie de performanță.
  • Atelier de lucru: Organizarea unui atelier cu echipa organizației pentru a discuta propunerile și a aduna feedback.
  • Redactarea Strategiei: Elaborarea primei versiuni a documentului de Strategie.
  • Revizuirea și finalizarea Strategiei: Prezentarea versiunii finale a Strategiei și a Planului Operațional.
  • Traducerea documentelor: Prezentarea documentelor finale.

Cerinte de calificare:

  • Experiență în elaborarea Strategiilor organizaționale și Planurilor Operaționale: Abilitatea demonstrată de a dezvolta Strategii organizaționale și Planuri Operaționale pentru ONG-uri, inclusiv analiza documentelor interne și ajustarea acestora conform cadrului legal.
  • Planificare strategică participativă: Experiență vastă în facilitarea procesului de elaborare a strategiilor pentru organizații non-profit, inclusiv realizarea de ateliere de lucru online și offline.
  • Expertiză în legislația non-profit: Experiență semnificativă în legislația organizațiilor non-profit, inclusiv elaborarea de acte normative relevante pentru OSC-uri și administrațiile publice locale.
  • Expertiză în evaluarea ONG-urilor: Experiență semnificativă de evaluare a ONG-urilor prin intermediul instrumentelor recunoscute pe plan național și internațional.
  • Managementul organizațional: Minim 5 de ani de experiență în managementul organizațiilor non-profit, cu accent pe planificare strategică, evaluare organizațională, advocacy și buna guvernare.
  • Dezvoltarea Planurilor Operaționale: Competență în elaborarea Teoriei Schimbării, Planurilor Operaționale și Cadrelor de monitorizare și evaluare.
  • Cunoașterea limbilor: Abilități avansate de comunicare în limba română și rusă, cu experiență în redactarea documentelor strategice în ambele limbi.

Termenii contractului:

Durata contractului este din Septembrie 2024 până în Noiembrie 2024. Expertul sau echipa selectată va colabora strâns cu administrația, membrii și angajații A.O. „Asociația de jocuri intelectuale din Republica Moldova” pentru a planifica și coordona toate activitățile.

Cerințe pentru aplicare:
Candidații/companiile interesate vor transmite aplicațiile cu următorul conținut:

  • CV-ul persoanei/echipei.
  • Scrisoare de intenție.
  • Oferta financiară.

Termen limită pentru aplicare: [показать номер]09.09.2024

Oferta trebuie trimisă prin e-mail la iqgames.md@gmail.com cu tema: „Ofertă - Expert în planificare strategică".

Activitatea are loc în cadrul proiectului „Consolidarea potențialului organizației în promovarea egalității de gen și combaterea violenței împotriva femeilor și fetelor” realizat de către A.O. „Asociația de jocuri intelectuale din Republica Moldova”. Proiectul este realizat în Cadrul Programului de Granturi Mici al UN Women, cu sprijinul financiar al Uniunii Europene în cadrul proiectului „EVOLVE4GE: accelerarea egalității de gen asigurând abilitarea femeilor prin oportunități economice, combaterea violenței și guvernare sensibilă la gen".

О компании

HR менеджер не успел заполнить данное поле, но можете быть уверены, у этой компании очень интересная история. Вскоре мы свяжемся с их менеджером и прпоросим дополнить информацию. А пока можете посмотреть их предложения о работе.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Ботаника, bd. Decebal 76, of.701
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?