Недавно опубликовано

Chimist - produse de vinificație

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
Без опыта, Студенты, Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Штефан-Водэ

Описание вакансии

Locația: s. Purcari r. Ștefan Vodă
Salariu:motivant + set de beneficii și alimentație (gratis)
Experiența constituie un avantaj

Responsabilități pe rol:
  • Efectuează analizele fizico-chimice ale materiei prime, produselor vinicole şi materialelor auxiliare la toate stadiile şi sectoarele de producţie cu scopul determinării corespunderii cerinţelor tehnologice;
  • Documentează rezultatele analizelor prin înregistrări în registrele de formă stabilită;
  • Îndeplineşte operațiuni separate legate de încercări de laborator, la solicitarea şefului de laborator;
  • Menţine în condiţii tehnice bune utilajul din laborator, dispozitivele, menţine salubritatea vaselor chimice.
Cerințe de bază:
  • Studii superioare în tehnologia vinificatiei, a produselor alimentare sau biologie;
  • Se admit și studenți în ultimul an de studii sau la secția cu frecvență redusă.

О компании

Grupul Purcari este unul dintre principalii producători de vin și brandy din Europa Centrală și de Est, gestionând aproximativ 1,000 de hectare de podgorii și 4 vinării din România și Republica Moldova: Purcari, Crama Ceptura, Bostavan și Bardar.

Grupul deține un portofoliu compus din mai multe branduri de vin și vin spumant, din toate categoriile de preț, precum și un brand de divin premium.

Grupul Purcari este cel mai mare exportator de vin din Moldova, cu livrări în peste 30 de piețe din Europa (Polonia, Cehia, Slovacia, Ucraina, Norvegia, Marea Britanie, etc.), Asia (China, Japonia, Coreea de Sud) și America (SUA și Canada).

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Штефан-Водэ, s.Purcari
Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?