Опубликовано вчера

Copywriter / Копирайтер

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Căutăm un Copywriter creativ și pasionat, care să se alăture echipei noastre de marketing și să ajute la dezvoltarea conținutului scris pentru campanii publicitare, materiale promoționale și comunicate de presă. Candidatul ideal trebuie să fie capabil să scrie conținut captivant și persuasiv, să adapteze tonul și stilul în funcție de publicul țintă și să colaboreze strâns cu departamentul de design și marketing.

Responsabilități:

  • Crearea și editarea conținutului scris pentru diverse platforme online și offline.
  • Colaborarea cu echipa de marketing pentru a dezvolta strategii de conținut eficiente.
  • Adaptarea mesajelor în funcție de diferitele canale de comunicare și publicuri țintă.
  • Asigurarea consistenței brandului în toate materialele scrise.
  • Revizuirea și optimizarea conținutului existent pe baza feedback-ului primit.

Cerințe:

  • Experiență de minim 2 ani într-un rol similar.
  • Excelente abilități de scris și editare.
  • Creativitate și capacitatea de a genera idei originale.
  • Atenție la detalii și capacitatea de a respecta termene limită strânse.
  • Cunoașterea tendințelor actuale în marketingul digital și social media este un plus.
  • Studii superioare în domeniul Comunicării, Jurnalismului, Literaturii sau domenii relevante.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și bonusuri de performanță;
  • Tichet de masă și abonament sport FitPass;
  • Transport corporativ de la și spre locul de muncă;
  • Oportunitatea de a lucra pentru o companie de succes;
  • Posibilități de dezvoltare profesională și formare continuă;

Mediu de lucru smart.

Мы ищем творческого и страстного копирайтера, который присоединится к нашей маркетинговой команде и поможет развивать письменный контент для рекламных кампаний, промоциональных материалов и пресс-релизов. Идеальный кандидат должен уметь создавать захватывающий и убедительный контент, адаптировать тон и стиль в зависимости от целевой аудитории и тесно сотрудничать с дизайнерским и маркетинговым отделами.

Основные обязанности:

  • Создание и редактирование письменного контента для различных онлайн и оффлайн платформ.
  • Сотрудничество с маркетинговой командой для разработки эффективных стратегий контента.
  • Адаптация сообщений в зависимости от различных коммуникационных каналов и целевых аудиторий.
  • Обеспечение согласованности бренда во всех письменных материалах.
  • Пересмотр и оптимизация существующего контента на основе полученной обратной связи.

Требования:

  • Не менее 2 лет опыта в аналогичной роли.
  • Отличные навыки письма и редактирования.
  • Творческий подход и способность генерировать оригинальные идеи.
  • Внимание к деталям и способность соблюдать сжатые сроки.
  • Знание текущих тенденций в цифровом маркетинге и социальных медиа будет плюсом.
  • Высшее образование в области коммуникаций, журналистики, литературы или в других соответствующих областях.

Преимущества:

  • Конкурентоспособный заработок и бонусы за результативность;
  • Питание и спортивная подписка FitPass;
  • Корпоративный транспорт от и до места работы;
  • Возможность работать в успешной компании;
  • Возможности для профессионального развития и постоянного обучения;
  • Смарт-рабочая среда.
Ключевые навыки
Învățare continuă Lucru în echipa Creativitate Copywriting Comunicare

Преимущества

Мобильный телефон

Свежие фрукты

Кофе / чай / снеки

Корпоративная библиотека

Зона отдыха

Абонемент в спортзал

Тимбилдинги

Tренинги

Гибкий рабочий график

Дополнительные выходные

Подарки на разные случаи жизни

О компании

Compania PROFMET (grupul de companii LIDER) – cel mai mare importator, furnizor și distribuitor de elemente de fixare, scule, abrazive și echipamente de protecție din țară.

Suntem o companie care se dezvoltă vertiginos și cu pași rapizi pe piața din Republica Moldova, prin lărgirea portofoliului de clienți și prin diversificarea sortimentului de produse oferite. Suntem mândri de angajații noștri, căci doar împreună cu ei ne putem dezvolta și obține succese, oferindu-le training-uri de cea mai înaltă calitate, condiții bune și sigure de muncă, implicându-i în diverse proiecte și activități.

Dacă sunteți o persoană ambițioasă și Vă doriți o carieră de succes într-o companie cu un înalt potențial de dezvoltare și progres, Vă invităm să analizați ofertele noastre și aplicați pentru posturile vacante care v-au trezit interes sau în care ați dori să vă manifestați competențele și abilitățile profesionale.

Фото и Видео

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Старая почта, Petricani 31
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?