Опубликовано вчера

Şef direcţie modelarea riscurilor (Departamentul riscuri bancare)

Компания подтверждена
Вакансия прошла проверку
Отправить резюме

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Beneficiarul nostru, reprezintă una dintre cele mai mari și mai dinamice bănci din Moldova, cu o infrastructură bine dezvoltată și o reputație puternică pe piața financiară internațională, anunță un post vacant de : Şef direcţie modelarea riscurilor (Departamentul riscuri bancare), Chișinău.

Responsabilităţi:

  • Elaborarea, validarea, monitorizarea și documentarea modelelor statistice utilizate în procesul de gestiune a riscului de credit;
  • Aplicarea algoritmilor de machine learning în cadrul procesului de gestiune a riscurilor;
  •  Contributie la optimizarea proceselor de gestiune a riscurilor prin utilizarea instrumentelor analitice avansate;
  • Pregatirea seturilor de date (colectare, prelucrare, analiza calității);
  •  Conducerea și coordonarea echipei de modelare a riscurilor pentru a asigura dezvoltarea și implementarea modelelor adecvate de evaluare a riscurilor;
  •  Colaborarea strânsă cu alte departamente, inclusiv cu echipele de business, finanțe și conformitate, pentru a asigura o abordare integrată a gestionării riscurilor.

Cerințe:

  •  Studii superioare sau de specialitate în domeniul ştiinţelor economice/tehnice/exacte
  • Experiența în analiza cantitativă a datelor (experiența în domeniul financiar va constitui un avantaj).
  •  Cunoaşterea la nivel avansat a MS Excel, MS PowerPoint;
  • Cunoaşterea instrumentelor de lucru cu bazele de date: MS Acces, SQL;
  • Cunoaşterea limbajului de programare SAS, Python-R, C++ pentru analiza datelor va constitui un avantaj;
  • Abilități excelente de comunicare și colaborare, cu capacitatea de a lucra eficient cu echipe multidisciplinare.
  • Cunoaşterea limbii române, ruse şi engleze;
  • Capacităţi analitice şi de previziune.

Compania oferă:

  •  Program individual de dezvoltare profesională şi avansare în carieră;
  • Aprecierea rezultatele prin salariu atractiv şi bonus de performanță;
  •  Oferirea primei colective, de sărbători și ajutoare materiale pentru diverse situații personale;
  • Atmosferă și colectiv de muncă pozitiv, prin organizarea cluburilor de interes și team building;
  • Promovarea produsele băncii şi oferirea unor condiții avantajoase pentru angajați.

Dacă simțiți că dețineți abilitățile și experiența necesare pentru a îndeplini acest rol, vă rugăm să trimiteți o copie a CV-ului dvs. la adresa de e-mail: dopomoga.staffing@gmail.com indicând denumirea poziției vacante „Șef direcție”. Pentru informații suplimentare, nu ezitați să ne contactați la numărul de telefon:(+373) 708 500.

Ключевые навыки
Securitatea datelor Analiza datelor Soluționarea problemelor Time Management

Преимущества

Тимбилдинги

Вознаграждение за лояльность

О компании

DOPOMOGA GROUP este fondatorul industriei Resurselor Umane din Republica Moldova și Ucraina.
Din 1994, DOCPOMOGA GROUP a conectat companii respectate cu specialiști de valoare.

DOPOMOGA GROUP  în Republica Moldova funcționeaza din 2006 și are trei genuri principale de afaceri:

- General Recruiting;

- IT Recruiting;

- HR Consulting: HR administrare, Salarizare, Revezuire salarii, Outstaffing.

 Mai mult de 15 de ani de experiență in Republica Moldova, Compania a căpătat o vastă experienţă de prestare a serviciilor pentru companii din urmatoarele segmente: fabricare şi vânzare, FMCG, retail, bănci și servicii financiare, industria minieră şi metalurgie, asistenţă medicală şi farmaceutică, telecomunicaţii, inginerie mecanică, știință, sectorul petrolier, chimie și petrochimie, agricultură, asigurări, construcţii şi materiale de construcţii, comerţ şi logistică de transport, energetică.

"Cunoastem, că în prezent, HR Managerii funcționează sub presiune și schimbări pe piața muncii.
Scopul nostru este de a vă completa afacerea cu experiența și cunoștințele în recrutare, pentru a oferi la timp specialiști necesari."

Cu respect, DOPOMOGA GROUP

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?