Недавно опубликовано

Manager marketing in social media

Основная информация

Зарплата:
14 000 MDL
Вид занятости:
Full-time, Гибкий график
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Scopul Postului:

Gestionarea și optimizarea prezenței online a companiei prin intermediul platformelor de social media, crearea și implementarea strategiilor de social media pentru a crește vizibilitatea brandului, angajamentul utilizatorilor și conversiile.

Creare și Gestionare Conținut:

  • Crearea și curarea conținutului vizual și textual pentru postările de pe social media.
  • Gestionarea și actualizarea profilurilor de social media ale companiei.
  • Asigurarea că toate materialele sunt aliniate la ghidul de brand și standardele companiei.

Angajament și Comunicare:

  • Monitorizarea și răspunsul la comentarii, mesaje și interacțiuni ale utilizatorilor pe platformele de social media.
  • Gestionarea crizelor de imagine și a situațiilor delicate în online.

Analiză și Raportare:

  • Monitorizarea și analizarea performanței campaniilor de social media utilizând diverse instrumente analitice.
  • Pregătirea rapoartelor periodice privind performanța și impactul campaniilor.
  • Identificarea și implementarea oportunităților de îmbunătățire bazate pe date și feedback.

Colaborare:

  • Lucrul cu influenceri și parteneri pentru crearea și promovarea campaniilor de colaborare.

Cerințe:

  • Educație: Diplomă de licență în Marketing, Comunicații, Jurnalism, sau domenii similare.
  • Experiență: Minim 2-3 ani experiență în gestionarea social media, preferabil într-un rol similar.
  • Competențe Tehnice: Cunoștințe aprofundate în utilizarea platformelor de social media (Facebook, Instagram, LinkedIn, Tik Tok etc.) și a instrumentelor de analiză și publicitate (Google Analytics, Facebook Ads Manager, etc.).
  • Abilități de Comunicare: Excelente abilități de scriere și comunicare, cu o atenție deosebită la detalii și tonul brandului.
  • Creativitate: Abilitatea de a dezvolta și implementa idei inovatoare și atractive de conținut.
  • Organizare: Abilități excelente de organizare și gestionare a timpului, cu capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită.

Oferim:

Orar de muncă: 10.00 – 16 – 17.00
Salariul: 14.000 MDL
Locația Oficiului: Rișcani ( Tudor Vladimirescu)

Отправить резюме

О компании

Compania Resource Point vă ajută în:
Servicii de consultanta HR:
- Recrutare de personal
- Managementul și optimizarea proceselor de afaceri
Vă garantăm selectarea celor mai calificați angajati în echipa d-stră.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Рышкановка, str. Tudor Vladimirescu 1A
Телефон:
Эл. почта:
Веб-сайт:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?