Опубликовано вчера

Ofițer conformitate, Direcția risc de conformitate

crown VIP Компания

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет), Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Echipa Departamentului conformitate este în căutarea unui coleg pentru poziția de Ofițer conformitate.

Obiectivul postului este: Evaluarea riscului de conformitate aferent noilor produse/servicii bancare și/sau proiecte/activități/sisteme; Evaluarea impactului oricăror schimbări ale cadrului legal şi de reglementare asupra activităților Băncii.

ce vei face:

  • evaluarea impactului oricăror schimbări ale legislației asupra activităților Băncii și vei consulta subdiviziunile băncii referitor la acțiunile necesare de întreprins;
  • examinarea noilor produse/ servicii/ proiecte/ activități/ sisteme ale băncii până la aprobare, în scopul evaluării conformității acestora cu cadrul de reglementare;
  • monitorizarea proiectelor de acte normative, supuse consultărilor publice și a principalelor evoluții din domeniul conformității, cu examinarea acestora și conlucrarea, după caz, cu subdiviziunile interesate, în scopul stabilirii și implementării măsurilor de conformare;
  • acordarea consultanței subdiviziunilor Băncii în aspecte ce țin de conformitate, precum și în înțelegerea cerințelor normative și reglementărilor interne;
  • participarea la evaluarea anuală a riscului de conformitate în ansamblu pe bancă.

ce căutăm:

  • Experiență în sistemul bancar de minim 2 ani;
  • Studii în domeniul economic sau drept;
  • Cunoașterea cadrului normativ și de reglementare în vigoare, necesar exercitării funcției;
  • Capacități analitice şi de sinteză;
  • Abilități de lucru independent şi în echipă;
  • Cunoașterea limbii române și ruse, cunoașterea unei limbi străine (limba engleză) va constitui un avantaj;
  • Onestitate, perseverență, responsabilitate, sociabilitate.

 Expediază CV-ul: e-mail: recrutare@micb.md; contactează-ne la tel. [показать номер]079484979

О компании

Moldindconbank şi-a început activitatea la 1 iulie 1959, în calitate de filială a Stroibank, din URSS, sarcina de bază a căreia era finanţarea construcţiilor industriale, întreprinderilor energetice și a magistralelor de transport. La 25 octombrie 1991, conform deciziei Adunării de Constituire, banca a fost reorganizată în Banca Comercială pe Acţiuni pentru Industrie şi Construcţii BC "Moldindconbank" S.A. În prezent, Moldindconbank are cea mai mare reţea de subdiviziuni din Republica Moldova fiind prezentă în toate raioanele ţării şi este considerată unul dintre angajatorii de top avînd peste 1500 de angajaţi.

Фото и Видео

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Центр, strada Armenească 38
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?