Недавно опубликовано

Redactor de limba rusă, în or. Bălți

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Full-time
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет)
Город:
Бельцы

Описание вакансии

TV Nord este o televiziune generalistă, prezentă pe online.

Dacă vrei să fii parte dintr-o echipă tânără, cu ambiții mari și îndeplinești următoarele cerințe:

  • identificarea știrilor importante în limba rusă și publicarea lor pe site;
  • traducerea știrilor urgente din surse de limbă engleză în limba rusă și română;
  • scrierea unor știri scurte;
  • coordonarea reporterilor care scriu în limba rusă;
  • distribuirea pe online a știrilor postate pe site.

Cerințe:

  • rusa și româna - limbi materne;
  • experiență în mass-media;
  • persoană literată (ortografie, punctuație, stilistică);
  • capacitatea de a evidenția lucrul principal într-un text, de a utiliza un limbaj clar;
  • o bună orientare în subiectele socio-politice actuale la nivel național.

Dacă dorești să aplicați, trimite-ne un CV la adresa nordpressclub@gmail.com">nordpressclub@gmail.com și așteaptă să te invităm la interviu în oficiul nostru confortabil.

Telefon: [показать номер]068303090

О компании

TVNord este un portal informațional din Nordul Republicii Moldova. Știri, interviuri și talk-show-uri bazate pe fapte verificate din surse credibile.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?