Опубликовано вчера

Logoped la centru educational muzical

Основная информация

Зарплата:
Договорная
Вид занятости:
Part-time, По выходным , Гибкий график
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет), Mid-Level (2-5 лет)
Город:
Кишинёв

Описание вакансии

Scurtă descriere a poziției vacante:

Centru educational pentru copii DreamGuitar si TukTuk caută un logoped cu experiență , pentru angajare full-time, part-time sau în weekend. Candidatul ideal cunoaște limbile română și rusă.

Cerințele față de candidat:

  • Studii superioare în domeniul logopediei sau psihopedagogiei speciale;
  • Experiență profesională de 1-5 ani;
  • Cunoașterea limbilor română și rusă;
  • Disponibilitate de a lucra full-time, part-time sau în weekend.

Scopul postului:

Asigurarea asistenței logopedice copiilor preșcolari și școlari din cadrul centrului educațional, în vederea dezvoltării armonioase a limbajului și a comunicării.

III. Responsabilități:

Evaluarea:

  • Efectuarea evaluărilor logopedice complexe a copiilor preșcolari și școlari, pentru identificarea tulburărilor de limbaj și de comunicare;
  • Colaborarea cu cadrele didactice și cu părinții pentru a obține informații suplimentare despre copil și despre mediul său familial și social;
  • Formularea planurilor individuale de terapie logopedică, adaptate nevoilor specifice ale fiecărui copil.

Intervenție:

  • Implementarea planurilor individuale de terapie logopedică, prin sesiuni individuale și de grup;
  • Utilizarea unei game variate de metode și tehnici logopedice, adaptate la vârsta și la nevoile specifice ale fiecărui copil;
  • Monitorizarea progresului copiilor și adaptarea planurilor de terapie în funcție de rezultatele obținute.

Consiliere:

  • Oferirea de consiliere părinților și cadrelor didactice cu privire la tulburările de limbaj și de comunicare și la strategiile de intervenție;
  • Participarea la ședințele cu părinții și cu cadrele didactice pentru a discuta despre progresul copiilor și pentru a stabili obiective comune;
  • Realizarea de materiale informative și de prezentare pentru părinți și cadre didactice cu privire la tulburările de limbaj și de comunicare.

Alte responsabilități:

  • Participarea la programele de formare continuă în domeniul logopediei;
  • Respectarea legislației în vigoare referitoare la protecția copilului;
  • Colaborarea cu ceilalți specialiști din cadrul centrului educațional (psihologi, educatori) pentru a asigura o abordare integrată a nevoilor copiilor;
  • Menținerea confidențialității informațiilor referitoare la copiii cu care lucrează.

Oferta companiei:

Oferim un salariu competitiv, oportunități de dezvoltare profesională continuă, un mediu de lucru profesionist și dinamic și posibilitatea de a face diferența în viețile persoanelor pe care le ajutăm.

Procesul de depunere a candidaturii:

Vă invităm să trimiteți CV-ul prin intermediul platformei delucru.md.

Преимущества

Мобильный телефон

Скидки на продукты / услуги компании.

Зона отдыха

Командировки

Бонусы и премии

Тимбилдинги

Гибкий рабочий график

Подарки на разные случаи жизни

Покрытие расходов на профессиональную сертификацию

Баланс между работой и личной жизнью

О компании

Școala de chitară “DreamGuitar”

Фото и Видео

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Str. Vasile Alecsandri 82a
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:
Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?