Опубликовано вчера

Tehnician telecomunicații (Suport tehnic) - Limba Italiana

Основная информация

Зарплата:
от 18 000 MDL
Вид занятости:
Full-time
Образование:
Профессионально-техническое
Oпыт:
Entry-Level (< 2 лет), Mid-Level (2-5 лет), Senior-Level (> 5 лет)
Город:
Кишинёв, Центр

Описание вакансии

Suntem în căutarea unui nou coleg în poziția de Inginer în telecomunicații cu cunostințe de limba italiană.

Scurtă descriere a companiei

  • Spadhausen Telecom SRL sa născut după expansiunea companiei principale italiene "Spadhausen Internet Provider". Oferă asistență IT la distanță pentru Clienții companiei. Suntem activi în Moldova din 2018.

Spadhausen Internet Provider a fost înființată în anul 2011 urmând ca în câțiva ani să devină leader în provincia Ravenna (Italia) oferiind servicii de Internet fix și nu numai, impunându-se prin calitatea serviciilor oferite.

Responsabilitați:

  • Prelua și trata problemele/evenimentele (prin sistemul de ticketing, telefonic, e-mail etc.)
  • Gestionează task-urile atribuite legate de probleme tehnice și oferă suport telefonic clienților existenți.
  • Monitoriză escaladarea problemelor tehnice către alte departamente

Cerințe:

  • Experiență minima tehnică în instalarea, configurarea și administrarea rețelelor de comunicații IP (LAN/WAN, VPN, WiFi), setare și configurare servicii de rețea (DNS, DHCP)
  • Cunoștințe de baza Windows
  • Experiență tehnică în instalarea, configurarea, depanarea și administrarea echipamentelor: routers, switches, wireless access points, etc
  • Experiență de lucru cu interconectarea de tehnologii diverse (Windows, Mikrotik, Ubiquiti, Cambium, TCP / IP, DNS) constituie un avantaj
  • Certificări Mikrotik/CCNA/CCNP (sau echivalent) constituie un avantaj
  • Comunicare fluentă în limba italiană
  • Atenție la detalii și capacitatea de rezolvare a problemelor

Se oferă:

  • Colegi prietenoși și mediu de lucru plăcut
  • Dezvoltare profesională dinamică
  • Oportunități de creștere în carieră într-o companie modernă
  • Libertatea în a-ți manifesta ambițiile și personalitatea
  • Salariu competitiv acompaniat de un pachet atractiv de beneficii, incepind de la 18000 MDL in sus, dupa capacitate și experiența.

Grafic de munca standard:

40 ore pe saptamina, full-time, luni-vineri de la 10 pînă la 19, sambata in ture.

Candidații interesați trebuie să trimită CV-ul prin e-mail, cu orice întrebări. Vor fi contactați prin telefon sau e-mail pentru fiecare pas suplimentar.

Te așteptăm cu drag în echipa noastră!

О компании

Spadhausen Telecom SRL родилась после расширения основной итальянской компании «Spadhausen Internet Provider». Обеспечивает удаленную ИТ-поддержку Заказчиков компании.

Интернет-провайдер Spadhausen был основан в 2011 году и за несколько лет стал лидером в провинции Равенна (Италия) по предоставлению услуг фиксированного интернета в сверхширокополосном и не только, зарекомендовав себя качеством предлагаемых услуг.

Отзывы о компании

Оцените компанию:
0 star star star star star 0 отзывов

Контакты

Адрес вакансии
Кишинёв, Strada Valea Trandafirilor 18, of. 289
Эл. почта:
Веб-сайт:
Социальные сети:

Похожие вакансии в этой компании

Похожие вакансии

Вы все еще ищете работу или ищете сотрудников для своего бизнеса?