Publicat Ieri

Asistent Suport Comercial (Limba Franceză sau Engleză)

crown Compania VIP

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Fără Experiență, Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Căutăm un Asistent Administrativ - o persoană dinamică, atentă la detalii, cu abilități excelente de comunicare în limba Franceză sau Engleză, care să se alăture echipei noastre și să contribuie la succesul continuu al companiei.

Principalele tale responsabilități vor fi:

  • Suport administrativ pentru vânzări: Asigurarea suportului și menținerea legăturii cu echipele comerciale implicate în vânzarea produselor, organizarea transportului și gestionarea proceselor de facturare.
  • Gestionarea documentelor: Crearea fișelor de produs, monitorizarea statusului comenzilor, realizarea proformelor, editarea facturilor și organizarea transportului.
  • Colaborare interdepartamentală: Menținerea comunicării cu departamentele de trezorerie și contabilitate pentru a asigura acuratețea datelor și respectarea termenelor.
  • Comunicare cu echipele comerciale: Gestionarea comunicării cu echipele comerciale prin e-mail și ocazional prin telefon (în funcție de preferințele tale). Comunicarea se va desfășura în limba Franceză (B1) și/sau Engleză (B1).

Cerințele pentru a reuși în această poziție:

  • Abilități de comunicare: Capacitatea de a comunica în limba Franceză (nivel minim B1) și/sau Engleză (nivel minim B1).
  • Atenție la detalii: Bune abilități de organizare și prioritizare, precum și atenție la detalii.
  • Cunoștințe Microsoft Office: Experiență în utilizarea pachetului Microsoft Office, în special Microsoft Excel (nivel începător spre mediu).
  • Dorință de învățare: Deschidere pentru învățare continuă și adaptabilitate la noi provocări.

Ce reprezintă un avantaj:

  • Experiență relevantă: Experiența anterioară în domeniul logistic sau commercial.
  • Cunoașterea altor limbi străine: Cunoașterea limbii Spaniole sau a altor limbi străine reprezintă un plus.

Ce îți oferim:

  • Tichete de masă.
  • Training inițial și coaching periodic, adaptat specificului activității desfășurate.
  • Oportunități reale de dezvoltare a carierei într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și multiculturală.
  • Zi liberă de ziua ta de naștere.
  • Activități de well-being, concursuri și competiții în cadrul proiectelor de HR.

Dacă te regăsești în această descriere și îți dorești să faci parte dintr-o echipă de succes, așteptăm cu drag candidatura ta! Construiește-ți cariera alături de noi!

Abilități cheie
Spaniola Franceza Engleza comunicare Dorinta de a invata

Beneficii

Ceai / cafea / snacksuri

Tichete de masă

Zonă de recreere

Cursuri de limbi străine

Despre companie

Foto și video

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, Bd. Grigore Vieru, Nr 18 A