Publicat Ieri

Psiholog, filialele Ungheni și Criuleni

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Ungheni

Descrierea poziției vacante

PSIHOLOG, Filiala Ungheni si Filiala Criuleni

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova (SCRM) este o organizație non-guvernamentală, non-profit, apolitică, care activează mai bine de 97 de ani funcţionând în baza Convenţiilor de la Geneva din 1949, în respectul celor 7 principii ale Mișcarii Internationale de Cruce Roșie, activitatea sa principală fiind de a preveni şi alina suferințele persoanelor vulnerabile din Moldova.

Dorind sa îmbunătațească incluziunea sociala, intergrarea si bunăstarea refugiaților ucraineni și a cetățenilor vulnerabili moldoveni, SCRM a deschis mai multe Centre Umanitare in cadrul filialelor sale de pe teritoriul Republicii Moldova. Aceste Centre Umanitare funcționează ca un punct de informare, de întâlnire, de educație, de sănătate și referire la alte servicii făcând legatura cu diferite organizații guvernamentale sau neguvernamentale. Centrele Umanitare joacă un rol primordial în promovarea coeziunii sociale, a angajamentului comunitar, a schimbului de experiență și al colaborării.

Pentru îndeplinirea acestui scop suntem în căutarea de coleg/ă nou/ă.

Denumirea postului: Psiholog,

Loc de muncă: Republica Moldova, Centru Umanitar Ungheni/Criuleni

Conducător direct: Director filiala Ungheni/Criuleni,

Program de lucru: luni-vineri, 09.00 – 17.00

Tipul de activitate: in baza Contractului prestări servicii

Perioada: determinată, cu posibilitstea de extindere

Responsabilități:

  • Proiectarea și desfășurarea unor activități educaționale psihologice și sociale captivante pentru copiii cu vârste cuprinse între 5 și 18 ani, utilizând o înțelegere aprofundată a dezvoltării copilului și metode didactice atractive.
  • Organizarea programului activităților educaționale din Centru.
  • Crearea unui mediu de învățare pozitiv și hrănitor care să stimuleze curiozitatea, explorarea și dezvoltarea social-emoțională. Aceasta include asigurarea unui mediu de dezvoltare sigur și sănătos pentru toți copiii.
  • Sprijinirea dezvoltării sociale și emoționale a copiilor prin interacțiuni pozitive și îndrumare.
  • Menținerea ordinii în sălile de clasă pentru desfășurarea activităților.
  • Sprijinirea activităților sociale și de învățare cu adulții.
  • Sprijinirea organizării activităților sociale, supravegherea siguranței copiilor.
  • Colaborarea eficientă cu colegii și menținerea unui mediu de învățare sigur și sănătos.
  • Vorbirea fluentă a cel puțin două dintre următoarele limbi: română, rusă, ucraineană

Calificări:

  • Minimum 2 ani de experiență în lucrul cu copiii într-un cadru similar.
  • Abilități puternice de comunicare și relaționare.
  • Capacitate de planificare și organizare eficientă.
  • Pasiune pentru învățare și crearea dragostei de cunoaștere în mințile tinere.
  • Confirmarea studii in domeniu valabil.
  • O referință de la un loc de muncă anterior.

Asteptam CV-ul la  hr.office@redcross.md, termen-limită: [vezi telefon]22.10.2024 cu mentiunea in subiectul scrisorii denumirea pozitiei la care aplicati.

Despre companie

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova este o organizație non-guvernamentală, non-profit, apolitică, care activează mai bine de 97 de ani și şi funcţionează în baza Convenţiilor de la Geneva din 1949, activitatea de baza fiind de a preveni şi alina suferintele bătrînilor solitari, persoanelor și copiilor cu dizabilități, copiilor orfani, familiilor cu mulţi copii și familiilor monoparentale din Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
5 star star star star star 1 recenzie
Cristina Racovița
5 star star star star star
12 Iulie 2024
Buna mă numesc Cristian am 33ani sunt mama a 2copii sunt in căutarea uni loc de muncă.as fi foarte recunoscătoare sa lucrez la dumneavoastră.
0

Contacte

Adresa postului vacant
Ungheni