Publicat Ieri

Manager Librărie

Informații de bază

Salariu:
de la 18 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Partenerul nostru, un nume de încredere în industria cărților, este în căutarea unui Manager de Librărie dedicat și organizat, care să coordoneze eficient activitățile operaționale și să asigure o experiență excepțională pentru clienți.

Candidatul ideal va avea abilități puternice de management al echipei, experiență în gestionarea vânzărilor, precum și capacitatea de a colabora cu furnizori și artiști pentru a diversifica și îmbunătăți oferta librăriei.

Responsabilități principale:

  • Managementul personalului: Coordonarea procesului de recrutare și instruire a librarilor, elaborarea programului de lucru și asigurarea conformității cu politicile interne și legislația.
  • Implementarea strategiilor de motivare a personalului, inclusiv sesiuni de instruire și oferirea de bonusuri bazate pe performanță.
  • Gestionarea financiară: Supravegherea registrului de casă, administrarea fondurilor librăriei și transmiterea documentelor contabile către departamentul contabil la timp.
  • Planificarea și vânzările: Elaborarea și implementarea planurilor de acțiune pentru atingerea obiectivelor de vânzări, gestionarea prezenței online a librăriei și organizarea campaniilor promoționale.
  • Administrarea spațiului librăriei: Asigurarea unui mediu ordonat și funcțional în librărie, etichetarea corectă a produselor și menținerea echipamentelor în stare optimă.
  • Gestionarea stocurilor: Monitorizarea și aprovizionarea stocurilor, colaborarea cu furnizorii și asigurarea unei logistici eficiente.
  • Colaborarea cu artiști: Negocierea și încheierea contractelor cu artiști, organizarea expozițiilor și gestionarea obligațiilor financiare către aceștia.
  • Organizarea evenimentelor: Coordonarea evenimentelor literare și închirierea spațiului pentru terți, pentru promovarea brandului și atragerea de noi clienți.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în gestionarea unei echipe și a unui spațiu comercial;
  • Abilități organizatorice și de coordonare a activităților multiple;
  • Cunoștințe în managementul financiar și administrarea stocurilor;
  • Capacitatea de a colabora cu artiști și furnizori;
  • Orientare către rezultate și atenție la detalii.

Beneficii:

  • Pachet salarial, începând de la 18 000 MDL net, ajustabil în funcție de experiență și performanțe.
  • Bonusuri de performanță bazate pe realizări în vânzări și organizarea de evenimente.
  • Oportunități de dezvoltare profesională prin traininguri specializate și programe de leadership.
  • Mediu de lucru creativ și dinamic, colaborare cu scriitori, artiști și profesioniști din domeniul cultural.

Dacă sunteți o persoană organizată, cu experiență în gestionarea echipelor și pasiune pentru literatură și evenimente culturale, vă invităm să trimiteți CV-ul la adresa: office@peoplepartner.md

Pentru mai multe detalii, ne puteți contacta la: +[vezi telefon]373 67 196 403.

Despre companie

People Partner - Staffing Strategic Solutions, este o agenție de recrutarea și selecția personalului cu sediul în mun.Chișinău, Republica Moldova. Suntem o echipă tânără, dinamică care pune la dispoziție sercivii de: Recrutare Generală, IT Recruiting, Executive Search, Outstaffing, Outsourcing.

Valorile noastre sunt: Oamenii, Integritatea, Responsabilitatea și Pasiunea cu care ne facem munca zi de zi. Suntem orientați să acționăm în calitate de consultanți și să identificăm potrivirea dintre profilul candidatului și necesitățile de business ale partenerilor noștri.

Succesul tău - este prioritatea noastră!

People Partner - Staffing Strategic Solutions, is a recruitment and personal selection agency,  based in Chisinau municipality, Republic of Moldova.

We provide a wide range of services as a : General Recruitment, IT Recruiting, Executive Search, Outstaffing, Outsourcing.

Our values ​​are: People, Integrity, Responsibility and Passion with which we do our work every day.

We are oriented to act as Consultants and identify the best match between the candidate's profile and the business needs of our partners.

Your success is our priority!

More about us:

web.site: https://www.peoplepartner.md;

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/peoplepartnermd;

Facebook: https://www.facebook.com/peoplepartnermd;

Instagram: https://www.instagram.com/people_partner_md.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru