Publicat Ieri

Manager Logist, Chișinău

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Fără Experiență, Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Partenerul nostru de încredere, o companie specializată în vânzări de automobile (dealer auto), deschide un post vacant pentru un Manager Logistică (Începător), Chișinău.
Munca în această poziție include optimizarea proceselor logistice, crearea de strategii eficiente și interacțiunea cu o echipă calificată și creativă.

Responsabilitățile vor include:

  • Întocmirea documentației pentru import.
  • Întocmirea unui dosar pentru fiecare vehicul, inclusiv documentele MREO.
  • Contactarea transportatorilor și pregătirea informațiilor pentru aceștia.
  • Interacțiune cu departamentul de vânzări și transfer de informații.
  • Introducerea și prelucrarea datelor în sistemul corporativ.

Așteptările noastre de profil:

  • Cunoștințe în economie, afaceri, logistică sau discipline conexe.
  • Experința în domeniu reprezintă un beneficiu, potrivit pentru un începător.
  • Cunoștințe sigure de operare PC (Windows, Word, Excel).
  • Minte analitică și capacitatea de a învăța rapid.
    Cunoașterea limbilor rusă și română, cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.
  • Capacitate de a lucra în echipă, atenție la detalii și capacitate de adaptare rapidă.

Compania ofera:

  • Angajare oficială cu program de lucru: de luni până vineri: 9:00 - 18:00.
  • Nivelul salarial variază de la 15.000 la 20.000 de lei, în funcție de candidat, experiența și aptitudinile acestuia.
  • Oferta este individuală pentru fiecare candidat.
  • Oportunități de formare și dezvoltare profesională în industria auto și tendințele actuale ale pieței.
  • Suport de echipă și mentorat din partea profesioniștilor cu experiență.

Așteptăm cu drag CV-ul tău pe adresa: dopomoga.staffing@gmail.com, indicând denumirea poziției vacante. Pentru informații suplimentare, nu ezitați să ne contactați la numărul de telefon: +[vezi telefon]373 78 7 08 500

Abilități cheie
Etica în muncă Învățare continuă Comunicare Time Management Lucru în echipa Adaptabilitate Managementul proiectelor Analiza datelor Asertivitate
Trimite CV

Despre companie

DOPOMOGA GROUP este fondatorul industriei Resurselor Umane din Republica Moldova și Ucraina.
Din 1994, DOCPOMOGA GROUP a conectat companii respectate cu specialiști de valoare.

DOPOMOGA GROUP  în Republica Moldova funcționeaza din 2006 și are trei genuri principale de afaceri:

- General Recruiting;

- IT Recruiting;

- HR Consulting: HR administrare, Salarizare, Revezuire salarii, Outstaffing.

 Mai mult de 15 de ani de experiență in Republica Moldova, Compania a căpătat o vastă experienţă de prestare a serviciilor pentru companii din urmatoarele segmente: fabricare şi vânzare, FMCG, retail, bănci și servicii financiare, industria minieră şi metalurgie, asistenţă medicală şi farmaceutică, telecomunicaţii, inginerie mecanică, știință, sectorul petrolier, chimie și petrochimie, agricultură, asigurări, construcţii şi materiale de construcţii, comerţ şi logistică de transport, energetică.

"Cunoastem, că în prezent, HR Managerii funcționează sub presiune și schimbări pe piața muncii.
Scopul nostru este de a vă completa afacerea cu experiența și cunoștințele în recrutare, pentru a oferi la timp specialiști necesari."

Cu respect, DOPOMOGA GROUP

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte