Publicat Recent

Inginer /ingineră în domeniul protecției mediului

Informații de bază

Salariu:
de la 14 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Fără Experiență
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerințele față de candidat

  • Absolvent de studii superioare în domeniul ingineriei, științelor mediului sau a unui domeniu relevant;
  • Cunoștințe solide despre reglementările de mediu și cele mai bune practici în gestionarea resurselor;
  • Abilitatea de a evalua și a crea rapoarte detaliate;
  • Capacitatea de dezvoltare, implementare și supraveghere a politicilor de protecție a mediului;
  • Competențe bune de comunicare și de lucru în echipă;
  • Cunoștințe de limbile română, engleză și rusă;

Responsabilitățile candidatului

Candidatul va fi responsabil pentru proiectarea, implementarea și supravegherea programelor și procedurilor de gestionare a mediului, în conformitate cu standardele și reglementările actuale. Va colabora cu echipele de proiect pentru a reduce impactul mediului și va contribui la dezvoltarea unei culturi de responsabilitate de mediu în cadrul companiei.

Oferta companiei

În schimb, ÎS Moldelectrica oferă un mediu de lucru dinamic cu oportunități de dezvoltare profesională, care încurajează inovarea și gândirea creativă. Candidatul selectat va beneficia de un contract individual de muncă și un salariu competitiv, începând cu 14000 MDL.

Procesul de depunere a candidaturii

Dacă sunteți interesat să vă alăturați echipei noastre și considerați că aveți calificările necesare, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. prin intermediul platformei delucru.md.

Trimite CV

Despre companie

Întreprinderea de stat „Moldelectrica” este o companie specializată în centralizarea serviciilor de transport şi dispecerizare operativă a sistemului energetic al Republicii Moldova având un rol cheie pe piața de energie electrică din Republica Moldova.

Politica de cadre a Î.S.„Moldelectrica” se bazează pe principiile ce reies din principala sarcină a întreprinderii - de a asigura funcţionarea fiabilă a sistemului electroenergetic al Republicii Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, str. Vasile Alecsandri, 78