Publicat Recent

Expert sau echipe/grup de experți în vederea elaborării Strategiei organizaționale de Fundraising

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Program flexibil
Experiență:
Fără Experiență
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Anunț pentru Selectarea unui expert sau echipe/grup de experți în vederea elaborării Strategiei organizaționale de Fundraising

Data publicării: [vezi telefon]19.08.2024

  • Descrierea organizației:

A.O. „Asociația de jocuri intelectuale din Republica Moldova” este o organizație non-guvernamentală din Republica Moldova, înregistrată oficial la 21 octombrie 2013, care activează în domeniul educației și dezvoltării, inclusiv a copiilor și tinerilor, prin intermediul gamificării și praxeologiei. Asociația are o experiență vastă în elaborarea și realizarea proiectelor, programelor, metodelor și metodologiilor. Mai multe detalii despre organizație și serviciile pe care le oferă beneficiarilor săi sunt disponibile pe site-ul oficial www.iqgames.md

Scopul contractului:

Elaborarea Strategiei organizaționale de Fundraising al A.O. „Asociația de jocuri intelectuale din Republica Moldova” pentru perioada [vezi telefon]2025-2026.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea unei strategii de fundraising pentru Asociație.
  • Identificarea relațiilor cu donatori potențiali, inclusiv persoane fizice, persoane juridice, fundații, organizații locale, naționale și internaționale.
  • Elaborarea machetelor de promovare în rândul constituenților și a donatorilor potențiale.
  • Analiza nevoilor organizației în strângere de fonduri
  • Identificarea surselor de finanțare a organizației
  • Crearea machetelor de evaluare a eficienței campaniilor de fundraising

Cerințe de calificare

  • Experiență în elaborarea campaniilor de fundraising.
  • Creativitate și inovație în abordarea strategiilor de fundraising.
  • Abilitatea de a lucra independent și în echipă, cu un grad înalt de motivație și proactivitate.
  • Abilități avansate de comunicare în limba română și rusă, cu experiență în redactarea documentelor strategice în ambele limbi.
  • Experiență de comunicare și negociere în cadrul implementării campaniilor de fundraising

Termenii contractului:
Durata contractului este de la Septembrie 2024 până la Noiembrie 2024, Expertul selectat va colabora strâns cu administrația, membrii și angajații A.O. „Asociația de jocuri intelectuale din Republica Moldova” pentru a dezvolta și implementa strategii eficiente de fundraising.

Cerințe pentru aplicare:
Candidații/companiile interesate vor transmite aplicațiile cu următorul conținut:

  • CV-ul persoanei/echipei.
  • Scrisoare de intenție.
  • Oferta financiară.

Termen limită pentru aplicare: [vezi telefon]09.09.2024

Oferta trebuie trimisă prin e-mail la iqgames.md@gmail.com cu tema: „Ofertă - Expert în Fundraising"

Activitatea are loc în cadrul proiectului „Consolidarea potențialului organizației în promovarea egalității de gen și combaterea violenței împotriva femeilor și fetelor” realizat de către A.O. „Asociația de jocuri intelectuale din Republica Moldova”. Proiectul este realizat în Cadrul Programului de Granturi Mici al UN Women, cu sprijinul financiar al Uniunii Europene în cadrul proiectului „EVOLVE4GE: accelerarea egalității de gen asigurând abilitarea femeilor prin oportunități economice, combaterea violenței și guvernare sensibilă la gen".

Despre companie

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Botanica, bd. Decebal 76, of.701