Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Responsabilități:

  • Participarea la conferințe de presă și evenimente de interes public;
  • Culegerea și redactarea știrilor și altor materiale de presă;
  • Realizarea interviurilor cu diverse personalități și experți;
  • Investigarea subiectelor și comunicarea cu sursele pentru a obține informații exacte;
  • Respectarea normelor de etică și integritate în jurnalism.

Condițiile de aplicare:

  • Cunoștințe solide de limba română (cunoștințele de limbă engleză constituie un avantaj); Abilități excelente de scriere și comunicare;
  • Abilități cercetare și verificare a informațiilor;
  • Abilități de lucru în echipă;
  • Disponibilități pentru program flexibil.

Beneficii:

  • Angajare oficială;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Mediu de lucru dinamic și colegi prietenoși
  • Program full-time sau part-time;
  • Salariu atractiv.

Ofertele pot fi anunțate sau depuse la:
Agenția de Presă IPN, Casa Presei, str. Pușkin, 22, Biroul 444
e-mail: ipn@info-prim.md
tel: +
[vezi telefon]37369141757

Despre companie

Hai salut,

Noi suntem grupul Realitatea și obiectul muncii noastre ești chiar tu, ca să fii informat corect, rapid și despre toate.

Ca să reușim, împreună, caută la televizor canalul R LIVE TV, sau pe online ne găsești pe Realitatea.md, rlive.md, bani.md, rupor.md și moldovalive.md.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, str. Puskin, 22