Publicat azi

Medic cosmetolog

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău, Telecentru

Descrierea poziției vacante

Responsabilităţi:

  • Oferirea consultațiilor și tratarea problemelor pielii;
  • Efectuarea procedurilor cosmetologice,utilizând aparate de ultimă generație;
  • Asigurarea unui nivel înalt de deservire a clientului prin comunicare eficientă și proceduri efectuate calitativ.

Cerințe față de candidat:

  • Studii specializate medicale și/sau în cosmetologie;
  • Experiența profesională nu este obligatorie, dar va fi un avantaj;
  • Nivel avansat de cunoaștere a limbilor română și rusă, cunoașterea limbii engleze va fi un avantaj;
  • Dorință de învățare continuă, comunicare eficientă și orientare pe rezultat;
  • Amabilitate, orientare spre client.

Beneficii:

  • Autodezvoltare și creștere profesională;
  • Posibilitatea de a participa la numeroase seminare în domeniul cosmetologiei;
  • Posibilitatea de a activa în cadrul unei echipe dinamice și profesioniste;
  • Salariu atractiv;
  • Organizare teambuilding-urilor pentru angajați.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul împreună cu o poză, indicând postul solicitat, prin e-mail:salonhespera@gmail.com

Informaţii suplimentare la tel: +[vezi telefon]373 79906003

Trimite CV

Despre companie

Centrul de estetică "Hespera" - "Este despre servicii calitative, rezultat și siguranță" - Acesta este devizul pe care îl urmăm deja 11 ani consecutiv și oferim servicii unice în industria frumuseții.

Primul Salon a fost fondat în martie 2013 în centrul orașului Chișinău, iar succesul acestuia ne-a motivat în 2015 să lansăm cel de-al doilea salon, la Telecentru. La finele anului 2016, ne-am redenumit în Hespera Salon și am fost încluși în TOP 100 BRANDURI 2016 conform VIP MAGAZIN, domeniul Frumusețe/Sănătate, fiind distinși cu Diplomă de Excelență. În Martie 2022, Centrul de estetică "HESPERA" a fost acreditat de către Consiliul Naţional de Evaluare şi Acreditare în medicină. La momentul de față, Centrul de estetică "HESPERA" are statut de "instituţie medicală" din R.Moldova certificată de către C.N.E.A.S – Certificat de Acredicare {Nr. 1371}.

Astăzi, Centrul de estetică "HESPERA" oferă clienților săi o gamă largă de servicii în domeniul cosmetologiei și medicinei. Suntem bucuroși să contribuim la îmbunătățirea sănătății clienților noștri și să îi facem mai frumoși în fiecare zi. Profesionalismul specialiștilor în medicină, dermatologie, cosmetologie și estetică, ne permite să primim recenzii recunoscătoare de la clienți mulțumiți. Folosim cele mai moderne echipamente medicale aprobate U.S F.D.A. În prezent avem 3 direcții de activitate: cosmetologie, dermatologie și medicină estetică.

De ce Centrul de estetică "HESPERA" ?

1. O echipă de profesioniști! În cadrul centrelor nostre activiează 16 profesioniști, printre care medici Onco-dermatologi, cosmetologi, endermolog, și specialiști înalt calificați în podologie! (Specialiștii ''HESPERA'' sunt în proces continuu de perfecționare și calificare profesională.

2. Tehnologii de ultimă generație! Pentru ca să avem rezultate pe măsură, investim în tehnologii revoluționare. În centrele noastre sunt: Laser LUMENIS LightSheer Desire 2020 (tehnologia vacuum HighSpeed); Aparat pentru modelarea siluetei LPG Cellu M6 Alliance Medical(unicul Aparat în RM cu programe terapeutice medicale); Platforma M22- Lumenis(Tehnologia IPL; Laser ResurFX; Nd:YAG Laser). Aparatele medicale disponibile in centrul nostru, îndeplinesc toate cerințele în domeniul medicinei. Oferim clienților noștri servicii de clasă mondială și suntem cu adevărat mândri de ele.

3. Sterilizarea la cel mai înalt nivel! Punem accent pe siguranța și sănătatea clienților noștri, de aceia optam pentru aparataj medical pentru sterilizarea şi dezinfectarea instrumentelor medicale, accesoriilor, materialelor sub acţiunea aburilor fierbinţi de apă- AUTOCLAV. Autoclavul corespunde integral normelor ЕС 13060 pentru autoclavele de clasă și permite: Sterilizarea instrumentelor cu o structură complicată a spaţiilor interne; Păstrarea informaţiei ultimelor cicluri de sterilizare cu raportul integral pentru fiecare ciclu; Sterilizare la 100% cu aplicarea tehnologiei preliminare în vid şi randament perfect de uscare.

4. Experiență și renume! Activăm de 11 ani în domeniu și de la deschiderea primului salon și până în prezent, am deservit peste 27000 de clienți, care revin cu drag și recomandă servicile noastre, acesta fiind cel mai puternic argument pentru a alege Centrul Hespera.

5. Produse de înaltă calitate! Pentru noi este foarte important ca procedurile pe care le fac clienții noștri să fie eficiente și sigure, din acest motiv alegem să lucrăm cu cosmetică profesionistă și recomandată de cei mai buni esteticieni și dermatologi din întreaga lume. Folosim și recomandăm clienților noștri dermato-cosmetică medicală de îngrijire a tenului: Academie (Franța), Holy Land (Israel), Isclinical (U.S.A), mesoestetic (Spania).

6. Abordarea complexă a necesităților clienților! Tratamentele prescrise de medicii noștri sunt sigure și verificate. Administrarea medicamentelor are loc numai după analiza rezultatelor din laborator.

7. În pas cu progresul din domeniu! Cosmetologii și dermatologii noştri sunt în continuă perfecționare și participă sistematic la cursuri şi traninguri naționale și internaționale: Workshop "Princess Cosmetics", "Advanced training in mesotherapy and contour correction", "The course in esthetics skin care" la Institutul International Christine Valmy, Holy Land Training; Academy Training (Franța, Paris).

Mereu am investit și vom alege cele mai performante tehnologii medicale, aparataj aprobat (FDA), pentru o mai bună ingrijire a pacientului și rezultate uimitoare. Suntem dedicați îmbunătățirii serviciilor cosmetologice, prin soluții inovatoare, minim invazive, care generează rezultate clinice superioare. De aceia alegem liderii mondiali în industria frumuseții.

Vă așteptăm cu drag!

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, str. N.Testemițanu 23/1