Publicat Ieri

Inginer chimist

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Cerinţe faţă de candidați:

  • studii superioare în domeniul chimiei;
  • cunoaşterea la perfecţie a limbii române;
  • experienţa de muncă într-un laborator acreditat va constitui un avantaj;
  • cunoașterea limbilor rusă și engleză va constitui un avantaj;
  • abilităţi de comunicare;
  • analiza şi atenţie la detalii, corectitudine, seriozitate;
  • cunoştinţe de operare PC (MS Office);
  • confidenţialitate în activitate;
  • disponibilitatea de a acumula cunoştinţe noi şi a învăţa rapid.

Descrierea postului:

  • Efectuarea încercărilor de laborator în conformitate cu standardele la produse petroliere. Participarea la elaborarea documentelor interne.

CV-urile le puteți transmite la e-mail: gheorghe.zaiat@ctsic.md

Despre companie

- inspecția instalațiilor tehnice potențial periculoase prin verificări tehnice;
- inspecția instalațiilor tehnice potențial periculoase pentru prelungirea termenului de exploatare;
- inspecția documentației de proiect pentru obiectivele industriale potențial periculoase;
- inspecția produselor petroliere;
- diagnosticarea (examinări nedistructive) şi verificarea tehnică a instalaţiilor tehnice;
- certificarea produselor cu grad sporit de pericol;
- acordarea asistenţei metodice;
- recalificarea şi atestarea personalului în domeniul securităţii industriale;
- efectuarea încercărilor de laborator pentru reactivi şi produse petroliere;
- asigurarea agenţilor economici cu documente normativ tehnice în domeniul securităţii industriale.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, str. Melestiu, 22A
Pagina web:
Rețele sociale:
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?