Publicat Ieri

Asistenta medicala Superioara

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Asistenta medicala superioara

Asigurarea îngrijirii stomatologice de calitate și a suportului necesar pacienților în conformitate cu standardele profesionale și procedurile clinicii stomatologice.

Responsabilități principale:

  • Asistarea medicului stomatolog în procedurile stomatologice diverse, inclusiv tratamente de rutină și intervenții chirurgicale.
  • Pregătirea cabinetului și a instrumentarului necesar pentru fiecare procedură.
  • Asigurarea confortului pacientului și gestionarea anxietății în timpul tratamentelor.
  • Administrarea anesteziei locale și monitorizarea stării pacientului în timpul tratamentului.
  • Efectuarea procedurilor de igienizare și sterilizare a instrumentelor medicale conform normelor sanitare.
  • Consilierea pacienților asupra igienei orale și a regimului post-tratament.
  • Înregistrarea corectă a informațiilor medicale și menținerea confidențialității datelor pacienților.

Cerințe și calificări:

  • Diplomă de licență în asistență medicală generală sau în asistență medicală dentară.
  • Experiență de lucru relevanță în domeniul stomatologiei.
  • Abilități excelente de comunicare și empatie față de pacienți.
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a colabora eficient cu medicul stomatolog și restul personalului clinicii.
  • Cunoștințe solide în gestionarea echipamentelor și instrumentelor stomatologice.
  • Respectarea standardelor etice și a normelor de igienă în cabinetul stomatologic.

Competențe cheie:

  • Abilități clinice și tehnice în asistarea procedurilor stomatologice.
  • Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a gestiona situații de urgență în cabinetul stomatologic.
  • Orientare către pacient și dorința de a oferi un serviciu de calitate superioară.
  • Capacitatea de a adapta tehnicile și procedurile conform standardelor clinice actuale.

Condiții de lucru:

  • Salariul competitiv;
  • Proces de instruire și suport continuu;
  • Echipă de oameni deschiși, peste 80 angajați, pasionați și orientați spre rezultat;
  • Tratament la prețuri speciale pentru angajați;
  • Atenție / mic prezent a aniversările zilelor de naștere;
  • Îți oferim stabilitate într-o companie care are mai mult de 10 ani pe piața Moldovei;
  • Instruim candidații fără experiență
  • Mediu de lucru placul cu birou contemporan;
  • Program de lucru: 9.00 – 18.00

Despre companie

Recunoscută la nivel național și internațional, Echipa DentUs Dentino de 9 ani oferă toată gama de servicii stomatologice. În acest sens, suntem mai mult decât o clinică stomatologică, suntem locul unde unde Oamenii zilnic își regăsesc Zâmbetul și motive în plus de a fi mai fericiți și sănătoși.

Conceptele noastre cheie sunt Inovație de ultimă generație și Grija față de Pacienți.

La Dentus Dentino zâmbim împreună cu pacienții care ne sunt alături. Ne asigurăm de confortul și încrederea pe care zilnic o oferim. Suntem bucuroși să ne extindem echipa cu  persoane talentate, entuziaste care sunt gata să îmbrățișeze aspirațiile noastre de a fi recunoscuți ca cea mai sigură și prosperă Clinică Stomatologică din țară.

Știm să cooperăm și să valorificăm aportul fiecărui Coleg.

Te așteptăm cu drag în echipa noastră.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Articolele companiei

Un eveniment de oportunități profesionale la Centrul Stomatologic Dentus Dentino

Într-o încercare de a îmbina angajamentul față de comunitate cu oportunitățile profesionale din domeniul stomatologiei, Centrul Stomatologic Dentus Dentino se pregătește să organizeze un eveniment special - Ziua Ușilor Deschise. Acest eveniment unic, nu doar că oferă o privire de aproape în lumea fascinantă a stomatologiei moderne, dar și aduce…
Citiți în întregime
2018 08-07-2024

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Telecentru, Str. Vasile Alexandri 39