Informații de bază

Salariu:
de la 7 140 MDL
Program de lucru:
În ture
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Instituția Medico-Sanitară Publică Spitalul Clinic Municipal nr.4 din Chișinău caută un Asistent sau Asistentă medicală. Acest rol de nivel intrare (<2>

Cerințele față de candidat

  • Absolvent de studii medii sau superioare în domeniul medical
  • Experiență într-un rol de asistență medicală de mai puțin de 2 ani
  • Abilitatea de a oferi îngrijire excelentă, având un comportament empatic și respectuos
  • Abilitatea de a lucra eficient atât individual cât și în echipă

Responsabilitățile candidatului:

  • Asistentul medical  îşi desfășoară activitatea în conformitate cu  prevederile actelor legislative, normative, de directivă în vigoare ale MS la capitolul sănătăţii publice şi asistenţei medicale, prevederilor Programului unic al asigurării obligatorii de asistenţă medicală, ordinele, dispoziţiile, indicaţiile şefului de secţie, a medicului  sau a conducerii spitalului;

  • Asigurarea îngrijirii conform cu planul de îngrijire al pacientului
  • Lucrul în strânsă colaborare cu întreg personalul medical pentru a asigura o îngrijire optimă pacientului

Oferta companiei:

Oferim un salariu atractiv, oportunități de formare continuă și un mediu de muncă stimulativ și de suport în care veți avea șansa să vă dezvoltați ca profesionist în domeniu.

Procesul de depunere a candidaturii:

Suntem nerăbdători să aflăm mai multe despre dvs. și despre ceea ce ați aduce echipei noastre. Vă rugăm să trimiteți CV-ul pe adresa de e-mail elenatarna21@gmail.com sau sa ne contactati la numarul [vezi telefon]062180339.

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, str.Columna 150