Publicat Ieri

Director vînzări

Informații de bază

Salariu:
de la 15 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani), Management / Executiv
Oraș:
Strășeni

Descrierea poziției vacante

Descrierea jobului

  • Analizeaza nevoile companiei, construieste si implementeaza planurile de actiune si de training in cadrul echipei de vanzari;
  • Elaboreaza si implementeaza politici comerciale in vederea cresterii profitului companiei, rezultat din vanzarea de produse si servicii specifice companiei;
  • Planifica, coordoneaza, monitorizeaza si controleaza activitatea echipei, in vederea atingerii targetelor si obiectivelor specifice stabilite la nivelul departamentului, respectand legislatia comerciala precum si politicile interne ale companiei;
  • Intocmeste rapoarte privind evolutia vanzarilor sau alte rapoarte de activitate solicitate;
  • Analizeaza si interpreteaza indicatorii de performanta privind obiectivele companiei in vederea identificarii strategiilor de actiune;
  • Identifica oportunitatile de dezvoltare personala si profesionala ale echipei de vanzari in raport cu obiectivele companiei;
  • Identifica oportunitatile de crestere a vanzarilor si le propune echipei de Top Management;
  • Asigura rolul de coach in relatia cu angajatii;
  • Organizeaza sedinte de coaching cu Managerii de vanzari in vederea maximizarii potentialului;
  • Monitorizeaza progresului angajatilor si defineste cerintele de instruire viitoare;
  • Monitorizeaza rezultatele echipei si directioneaza actiunile Agentilor catre realizarea obiectivelor;
  • Comunica permanent cu echipa de management in vederea mentinerii directiei de dezvoltare asteptate;

Cerintele postului

  • Experienta in functie similra de minim 2 ani;
  • Aptitudini manageriale, de coordonare si motivare;
  • Competente bune de operare PC - Microsoft Office Suite (Word, PowerPoint, Outlook si Excel).

Candidatul ideal detine:

  • Bune abilitati interpersonale si de comunicare cu toate nivelurile ierarhice;
  • Abilitatea de a prioritiza si gestiona timpul eficient in vederea obtinerii rezultatelor asteptate;
  • Capacitatea de a indruma, motiva si dezvolta colegii in functie de obiectivele setate;
  • Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa;
  • Capacitatea de a lucra in echipa si de a pune obiectivele echipei mai presus de cele personale;
  • Capacitate buna de analiza si identificare a nevoilor de dezvoltare ale companiei in vederea realizarii obiectivelor propuse, dar si a angajatilor in functie de nivelurile de pregatire si deschidere ale acestora;

Beneficii

  • Salariu competitiv;
  • Logistica necesara derularii activitatii in conditii optime;
  • Contract nedeterminat de munca;
  • Teambuildinguri.
  • Expozitii și schimb de experientă

Despre companie

Ozonteh IMPEX s.r.l. se dedică promovării și furnizării de tehnică agricolă de înaltă calitate, esențială pentru obținerea rezultatelor remarcabile în agricultură. Recunoscută ca un partener de încredere pentru mulți agricultori din Republica Moldova, compania oferă soluții agricole eficiente, optime și accesibile fermierilor de toate dimensiunile.

Pentru cei care sunt în căutarea unui loc de muncă, Ozonteh IMPEX s.r.l. este compania ideală pentru o carieră în domeniul tehnicii agricole. Alăturându-se echipei Ozonteh, candidații vor avea ocazia să contribuie la îmbunătățirea performanțelor agricole și să facă parte dintr-o echipă dedicată și respectată.

Echipa Ozonteh invită pe toți să descopere beneficiile tehnicii agricole oferite și să se convingă de calitatea și eficiența produselor sale. Ozonteh așteaptă noi membri care doresc să își înceapă cariera într-o companie de top în domeniul tehnicii agricole.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Strășeni, sos.Chisinau, 69