Publicat Recent

Manager în Transport de Mărfuri

Informații de bază

Salariu:
de la 7 000 MDL
Program de lucru:
Full-time, Program flexibil
Experiență:
Fără Experiență, Studenți, Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău, Ciorescu

Descrierea poziției vacante

Responsabilități Principale:

  • Coordonarea Activităților de Transport;
  • Gindire analitica;
  • Abilitati de gestionare;
  • Orientare spre rezultat.

Gestionarea Relațiilor cu Clienții și Furnizorii:

  • Menținerea relațiilor de afaceri cu clienții existenți și atragerea de noi clienți.
  • Negocierea contractelor cu furnizorii de servicii de transport și logistică.

Optimizarea Costurilor și Proceselor:

  • Identificarea și implementarea de soluții pentru optimizarea costurilor și eficientizarea proceselor de transport.
  • Monitorizarea și analiza performanțelor operaționale și financiare ale departamentului.

Respectarea Reglementărilor și Politicilor:

  • Asigurarea conformității cu reglementările internaționale și naționale privind transportul de mărfuri.

Managementul Echipei:

  • Supervizarea și dezvoltarea echipei de transport și logistică.
  • Asigurarea unui mediu de lucru sigur și productiv pentru toți angajații.

Raportare și Analiză:

  • Pregătirea rapoartelor periodice privind activitatea de transport
  • Analiza datelor de transport pentru identificarea oportunităților de îmbunătățire.

Cerințe

  • Studii:  Superioare, binevenite în logistică, transport, management sau un domeniu relevant.
  • Experiență: Minimum experiență în domeniu managimentului transportul internațional de mărfuri și cel.
  • Abilități de Comunicare: Excelente abilități de comunicare și negociere,  limba engleză,russa (alte limbi străine constituie un avantaj).
  • Abilități Analitice: Capacitatea de a analiza date și de a lua decizii informate.

Beneficii

  • Pachet salarial competitiv și bonusuri de performanță.
  • Asigurare medicală și alte beneficii de sănătate.
  • Oportunități de dezvoltare profesională.
  • Mediu de lucru dinamic și provocator.

Dacă ești o persoană potrivita, cu o atitudine orientată spre rezultate, te invităm să aplici pentru această poziție trimițând CV-ul și o scrisoare de intenție la e-mail- resurse.riwmantrans@gmail.com

Trimite CV

Despre companie

Compania noastră este specializată în servicii de TRANSPORT și LOGISTICA, oferind soluții complete pentru nevoile de distribuție.

Deținem un parc auto, care ne permite să gestionăm eficient transportul de mărfuri pe distanțe variate.,avem resursele și experiența necesare pentru a asigura livrarea promptă și sigură a mărfurilor.

Pe lângă flota noastră de vehicule, operăm și o secție logistică bine echipată. Aici, gestionăm procesele de livrare distribuție a mărfurilor. Utilizăm tehnologii avansate pentru a monitoriza și optimiza fluxul logistic, asigurându-ne că mărfurile ajung la destinație în condiții excelente.

Echipa noastră de profesioniști în logistică este dedicată să ofere servicii de calitate, adaptându-se la cerințele specifice ale clienților noștri. Indiferent de amploarea sau complexitatea proiectelor tale de transport și logistică, suntem pregătiți să oferim soluții personalizate pentru a-ți îndeplini obiectivele.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte