Publicat Ieri

Cusătoreasă, tehnolog-cusător, modelier-constructor

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Senior-Level (> 5 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Scurtă descriere a poziției vacante:

Casa de Modă Olesea Rascu caută să își extindă echipa prin angajarea unui cusător, modelier-constructor și tehnolog-cusător.

Cerințele față de candidat:

  • Experiență de peste 5 ani în industria modei, în special în crearea și realizarea de modele vestimentare;
  • Cunoștințe tehnice avansate în croitorie, cusut și modelare;
  • Capacitatea de a interpreta și implementa modele complexe și detaliile acestora;
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu rapid și dinamic;
  • Abilități bune de comunicare și cooperare într-un mediu de echipă;
  • Angajament față de îmbunătățirea continuă și dorința de a contribui la creșterea și succesul companiei.

Responsabilitățile candidatului:

  • Confecționarea hainelor conform modelelor și specificațiilor stabilite de către designer;
  • Asigurarea unei execuții de înaltă calitate în ceea ce privește cusătura și finisarea detaliilor;
  • Gestionarea eficientă a materialelor și a resurselor pentru a asigura utilizarea optimă și minimizarea pierderilor;
  • Participarea activă la procesul de formare și dezvoltare profesională continuă pentru a rămâne la curent cu noile tendințe și tehnici din industria modei;
  • Menținerea unui mediu de lucru organizat și curat în atelierul de cusut pentru a maximiza eficiența și siguranța.

Oferta companiei:

Casa de Modă Olesea Rascu vă oferă oportunitatea de a vă dezvolta o carieră de succes într-un mediu dinamic și stimulativ, oferind un pachet competitiv de salarizare, cu posibilitatea de negociere în funcție de experiență și performanțe. Asigurăm perspective extinse de dezvoltare profesională, alături de o echipă dedicată de profesioniști pasionați de modă. Promovăm un mediu de lucru confortabil și plăcut, unde veți avea acces la facilități pentru prânz și altfe beneficii care să vă asigure o experiență de lucru excelentă.

Procesul de depunere a candidaturii:

Pentru a vă depune candidatura, vă rugăm să încărcați CV-ul prin intermediul platformei delucru.md și îl expediați pe olesearascu@gmail.com. Așteptăm cu nerăbdare să vă alăturați echipei noastre!

Abilități cheie
Abilități interpersonale Adaptabilitate Creativitate Lucru în echipa Comunicare Leadership Învățare continuă Etica în muncă

Beneficii

Ceai / cafea / snacksuri

Tichete de masă

Bonusuri și prime în funcție de performanță

Uniformă

Asigurare medicală privată

Zile suplimentare de concediu

Daruri pentru diferite ocazii

Recompensarea loialității

Despre companie

Casa de Modă Olesea Rascu este recunoscută pentru specializarea sa în confecționarea hainelor de brand. Fondată de designerul Olesea Rascu, compania s-a remarcat pe piață prin atenția meticuloasă la detalii, creativitatea inovatoare și utilizarea materialelor de cea mai înaltă calitate. Activitățile companiei includ design vestimentar, confecționarea hainelor pe comandă, consultanță de stil și organizarea de prezentări de modă.
Suntem în căutare de talente pasionate și creative să se alăture echipei noastre la Casa de Modă Olesea Rascu. Dacă sunteți dornici să contribuiți la crearea pieselor vestimentare exclusiviste, să explorați noi tendințe în designul vestimentar și să vă dezvoltați într-un mediu inspirat de inovație și eleganță, vă invităm să aplicați la una dintre pozițiile noastre disponibile. Alăturați-vă unei echipe unde talentul și creativitatea sunt apreciate și încurajate să strălucească în fiecare aspect al activității noastre.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, str. București 98