Publicat Recent

Căutăm firmă prestatoare de servicii IT

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Program flexibil
Experiență:
Senior-Level (> 5 ani)
Oraș:
Centru, Chișinău

Descrierea poziției vacante

Societatea de Cruce Roșie din Republica Moldova este o organizație non-guvernamentală, non-profit, apolitică și funcționează în baza Convențiilor de la Geneva din 1949, Decretul Președintelui Republicii Moldova Nr. 234/1992 din [vezi telefon]01.12.1992, legea nr. 139 din [vezi telefon]10.05.2001 privind Societatea de Cruce Roșie din Moldova și a Statutului Crucii Roșii și Statutul Mișcării Internaționale de Cruce Roșie și Semiluna Roșie. Actualmente SCRM se află într-o perioadă de dezvoltare intensă și, datorită partenerilor Societății, suntem implicați în mai multe proiecte umanitare, întru implementarea cărora suntem în căutare de noi parteneri.

Sarcini și responsabilități:

  • Prin prezenta SCRM anunță precum ca este in căutarea unei companii
    prestatoare de servicii IT, pentru realizarea criteriilor descrise de mai jos:
  • Responsabil pentru SOFT si HARDWARE, necesar pentru buna
    activitate a organizației;
  • Mentenanța Soft si Hardware (inclusiv printing) in cadrul organizației;
  • Implicare consultativa in procurarea echipamentelor IT necesare;
  • Mentenanța program contabil 1C;
  • Mentenanța Website la necesitate;
  • Implicare consultativa si mentenanța necesara pentru Call Centru, in
    cadrul organizației;
  • Implementarea, crearea și mentenanța fizica al Serverului organizației;
  • Implementarea si mentenanța unor proiecte din categoria Microsoft;
  • Coordonare si colaborare cu toate departamentele organizației;
  • Asistenta si ajutor angajaților organizației in folosirea instrumentelor
    digitale: Microsoft, PDF, semnătura digitala si altele;
  • Implementare și mentenanța proiecte confidențiale cu acces de nivel
    management.
  • Posibilitate de a se deplasa către oficiul organizației pentru rezolvarea si
    înlăturarea problemelor apărute.

Cerințe de aplicare:

  • Experiență de minim 4 ani în domeniul IT;
  • Portofoliu vast de proiecte cu lucrări realizate în domeniul IT;
  • Echipă de consultanți cu experiență vastă în instalarea/detectarea
    defecțiunilor software, repararea defecțiunilor tehnice, ș.a.

Dosarul candidatului va include:

  • Descrierea companiei și argumentarea oportunității selectării acesteia;
  • Portofoliul proiectelor implementate;
  • Lista organizațiilor pentru care compania a prestat servicii de consultanță în ultimii 2 ani;
  • Descrierea calificărilor membrilor echipei companiei de consultanță;
  • Ofertă de preț (TVA inclus).

Data limită de aplicare a dosarului este de [vezi telefon]14.08.2024.

Despre companie

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova

Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova este o organizație non-guvernamentală, non-profit, apolitică, care activează mai bine de 97 de ani și şi funcţionează în baza Convenţiilor de la Geneva din 1949, activitatea de baza fiind de a preveni şi alina suferintele bătrînilor solitari, persoanelor și copiilor cu dizabilități, copiilor orfani, familiilor cu mulţi copii și familiilor monoparentale din Moldova.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
5 star star star star star 1 recenzie
Cristina Racovița
5 star star star star star
12 Iulie 2024
Buna mă numesc Cristian am 33ani sunt mama a 2copii sunt in căutarea uni loc de muncă.as fi foarte recunoscătoare sa lucrez la dumneavoastră.
0

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Centru, Chisinau, str. Kogalniceanu, 85