Publicat Ieri

Senior Contabil Financiar, Chișinău

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Senior-Level (> 5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Clientul nostru, reprezintă una dintre cele mai importante companii internaționale de transport și logistică din Europa, astfel sunt în căutare de:

Responsabilități:

  • Examinarea și analizarea informațiilor financiare;
  • Prezentarea constatărilor (scrise și verbale) conducerii superioare și directorilor;
  • Susținerea profitabilității și creșterea afacerii prin constatări și recomandări;
  • Întocmirea rapoartelor la sfârșit de lună și sfârșit de an, elaborarea bilanțuri;
  • Gestionarea fluxului de numerar;
  • Analizarea sistemele contabile actuale, făcând sugestii de îmbunătățiri dacă este necesar;
  • Asigurarea că afacerea respectă întreaga legislația cerută;
  • Intocmirea și depunere declarațiilor de TVA;
  • Preluarea legăturii cu auditorii externi;
  • Elaborarea sistemelor de bugetare și prognoză, reconcilierea conturilor;
  • Examinarea înregistrărilor financiare pentru a verifica corectitudinea;
  • Conducerea și instruirea personalului atunci când este necesar;
  • Elaborarea planurilor strategice pentru înființarea centrului de servicii partajate pentru activitățile de finanțare/contabilitate alocate;
  • Identificarea și implementarea îmbunătățirii proceselor și sistemului pentru a crește eficiența și corectitudinea generală în SSC;
  • Conducerea proiectelor/inițiativelor în cadrul organizației de servicii partajate;
  • Conducerea proiectelor de raportare a combustibilului.

Cerințe:

  • Studii superioare în  domeniul de Contabilitate;
  • Experiență întro poziție similar de financiar/contabil 5 ani;
  • Cunoștințe solide în dreptul fiscal și dreptul muncii;
  • Cunoștințe de lucru în programele  Microsoft Office, 1C ver.8.3;
  • Abilității organizatorice excepționale;
  • Atenție la detalii, simț puternic de responsabilitate;
  • Fluență în limba română/rusă/engleză (vorbire și scriere).

Compania oferă:

  • Angajare stabilă într-o companie internațională cu 1900 de angajați aflați în toată Europa;
  • Creșterea prin programe de formare individuale și cursuri de perfecționare a limbilor;
  • Atmosferă de lucru plăcută și echipă prietenoasă, condiții excelente de lucru;
  • Oferirea unui card pentru bilete de prânz Up Dejun.
Abilități cheie
Analiza datelor Gândire critică Finanțe Reziliență Time Management Etica în muncă
Trimite CV

Beneficii

Tichete de masă

Team - building

Cursuri de limbi străine

Traininguri

Vouchere

Despre companie

DOPOMOGA GROUP este fondatorul industriei Resurselor Umane din Republica Moldova și Ucraina.
Din 1994, DOCPOMOGA GROUP a conectat companii respectate cu specialiști de valoare.

DOPOMOGA GROUP  în Republica Moldova funcționeaza din 2006 și are trei genuri principale de afaceri:

- General Recruiting;

- IT Recruiting;

- HR Consulting: HR administrare, Salarizare, Revezuire salarii, Outstaffing.

 Mai mult de 15 de ani de experiență in Republica Moldova, Compania a căpătat o vastă experienţă de prestare a serviciilor pentru companii din urmatoarele segmente: fabricare şi vânzare, FMCG, retail, bănci și servicii financiare, industria minieră şi metalurgie, asistenţă medicală şi farmaceutică, telecomunicaţii, inginerie mecanică, știință, sectorul petrolier, chimie și petrochimie, agricultură, asigurări, construcţii şi materiale de construcţii, comerţ şi logistică de transport, energetică.

"Cunoastem, că în prezent, HR Managerii funcționează sub presiune și schimbări pe piața muncii.
Scopul nostru este de a vă completa afacerea cu experiența și cunoștințele în recrutare, pentru a oferi la timp specialiști necesari."

Cu respect, DOPOMOGA GROUP

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte