Publicat Recent

Agent Comercial Multifuncțional

Informații de bază

Salariu:
8 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Experiență:
Management / Executiv
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Responsabilități principale:

  1. Cercetare și Identificare: Identifică oportunități de afaceri noi și relevante în domeniile specificate: torbe, genți, huse pentru anvelope, uniforme pentru HORECA (hoteluri, restaurante, cafenele), produse pentru casă și comenzi personalizate.

  2. Prospectare și Contactare: Inițiază și menține contactul cu potențiali clienți, inclusiv magazine, lanțuri de magazine, proprietari de afaceri HORECA, clienți individuali, pentru a prezenta gama de produse și a stabili relații de afaceri durabile.

  3. Tratative și Negociere: Condu negocieri pentru stabilirea prețurilor, termenelor de plată și a altor condiții comerciale favorabile, adaptate nevoilor și preferințelor fiecărui client.

  4. Plasare de Produse: Gestionarea și promovarea produselor pe diverse platforme de vânzare online, cum ar fi site-uri de e-commerce, platforme B2B și B2C, pentru a maximiza expunerea și vânzările.

  5. Gestionarea Relațiilor cu Clienții: Asigură un serviciu clienți excelent, răspunzând prompt la întrebările și solicitările clienților, rezolvând eventualele probleme și menținând o comunicare eficientă.

  6. Personalizare și Consiliere: Oferă consultanță clienților în alegerea produselor potrivite pentru nevoile lor specifice și facilitează procesul de comandă pentru produse personalizate.

  7. Raportare și Analiză: Monitorizează performanța vânzărilor, analizează tendințele pieței și feedback-ul clienților, și raportează periodic rezultatele și recomandările de îmbunătățire.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în vânzări și negociere, ideal în domeniile menționate sau similare.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Orientare către rezultate și abilitatea de a lucra în mod autonom.
  • Cunoștințe de bază în utilizarea platformelor de vânzare online și a instrumentelor de analiză.
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona multiple sarcini simultan.
Trimite CV

Despre companie

Dreams Production companie dedicată confecției de haine și accesorii textil oferim  produse de calitate care oferă confort și estetism în cadrul unei organizații. Aceste haine sunt confecționate din materiale de calitate și pot fi personalizate pentru a face-o mai confortabilă și atractivă pentru utilizatorul final.

Compania noastră este specializată în confecțiunea uniformelor și accesoriilor textil, de la haine de lucru și uniforme sportive până la accesorii de bărbăție și călătorii. Noi avem o echipă de designeri și confecționari care sunt capabili să confecționeze uniformele și accesoriile textil pentru orice tip de organizație, indiferent dacă este o companie de muncă sau o organizație sportivă.

Noi utilizăm materiale de cea mai bună calitate pentru confecționarea uniformelor, inclusiv materiale textilate care sunt confortabile și ușor de purtat. În plus, noțiunea noastră textilă este capabilă să ofere calitatea și confortul necesar pentru utilizarea în condiții de lucru sau de sport.

În ceea ce privește personalizarea, noi oferim o gamă largă de servicii personalizare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Ciocana, Str. Carbunari 2/b