Publicat Ieri

Specialist Achiziții Publice

Informații de bază

Salariu:
de la 15 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Buiucani, Centru, Chișinău, Sculeni

Descrierea poziției vacante

UPSC este în căutare de un Specialist Achiziții Publice pentru a se alătura echipei noastre din Chișinău. Aceasta este o oportunitate pentru un profesionist determinat, cu abilități de negociere și cunoștințe bune de achiziții publice, să contribuie la eficiența operațională a companiei noastre.

Scopul general al funcţiei, conform fișei postului:
Desfășurarea procedurilor de achiziții publice în conformitate cu legislația în domeniul achizițiilor publice.

Cerințele față de candidat:

  • Studii superioare, absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă în domeniul   juridic, achiziții publice, economie.
  • Experiență profesională în domeniul achizițiilor publice de cel puțin 1an;
  • Cunoștințe ce ține de procedura de achiziții publice;
  • Cunoașterea legislației în domeniu;
  • Abilități bune de negociere și comunicare;
  • Experiență în utilizarea tehnologiilor informaționale: Microsoft Office Word, Excel,  Power Point;
  • Cunoașterea limbilor  română și engleză, constituie un avantaj;
  • Disponibilitate pentru un contract individual de muncă full-time;

Responsabilitățile candidatului:

  • Organizarea și desfășurarea  activității grupului de lucru pentru achiziţii în conformitate cu legislaţia în vigoare în domeniul achiziţiilor publice;
  • Elaborarea documentelor de licitaţie şi alte documente aplicabile în cadrul procedurii de achiziţii;
  • Întocmirea şi încheierea contractelor de achiziţii publice cu operatorii economici;
  • Întocmirea si păstrarea dosarului de achiziție publică cu toate documentele aferente procedurii de achiziții, conform legislaţiei în vigoare;
  • Monitorizarea executării conforme a contractelor de achiziții publice/acordurilor-cadru și întocmirea rapoartele privind executarea contractelor.
  • Menținerea unei comunicări eficiente cu furnizorii și cu alte departamente ale instituției.

Oferta companiei:

  • UPSC oferă un loc de muncă stabil și un salariu de la 15.000 MDL.
  • Oferim un contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată și posibilitatea de a lucra într-o echipă dinamică și profesionistă.
  • Grafic de muncă luni - vineri, de la 8.00 - 17.00.
  • Pachet social
  • Experiență nationala și internațională
  • Posibilități de promovare și creștere profesională într-o echipă de experți
  • Interviul de angajare va avea loc online și la oficiul angajatorului.

Procesul de depunere a candidaturii

Te invităm  să trimiți CV la hr@upsc.md cu specificarea postului vacant pentru care candidați sau prin intermediul platformei delucru.md.

Vor fi contactați doar candidații potriviți.

Așteptăm cu nerăbdare aplicația ta!

Abilități cheie
Lucru în echipa Time Management Comunicare Învățare continuă Gândire critică Etica în muncă Empatie Adaptabilitate Abilități interpersonale Asertivitate
Trimite CV

Beneficii

Recompensarea loialității

Personalizarea beneficiilor

Despre companie

HR managerul companiei nu a reușit să completeze acest câmp, dar fii sigur, ei au o istorie super interesantă. Curând îi vom contacta și-i vom ruga să o adauge. Până atunci, vezi ofertele lor de angajare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Număr de contact:
Pagina web:
Adresele postului vacant:
Chișinău, Centru, Str. Ion Creanga 1
Chișinău, Buiucani, str. Ion Creanga 1
Încă ești în căutarea unui loc de muncă sau poate cauți angajați pentru firma ta?