Publicat Ieri

Director vînzări or. Chișinău

crown Compania VIP

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic, Superioare
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Aeroport, Băcioi, Botanica, Bubuieci, Budești, Buiucani, Centru, Chișinău, Ciocana, Ciorescu, Codru, Cricova, Durlești, Ghidighici, Poșta Veche, Râșcani, Sculeni, Sîngera, Stăuceni, Telecentru, Vadul lui Vodă

Descrierea poziției vacante

[vezi telefon]52602401-38d3-4322-ae8f-8e6a373fed9a">

Pentru extinderea echipei de conducere angajăm un Director de Vânzări pasionat și experimentat pentru a juca un rol esențial în creșterea și dezvoltarea departamentului de vânzări.

Scopul Funcției:

  • Coordonarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru atingerea obiectivelor organizaționale, consolidarea relațiilor cu clienții și dezvoltarea unei echipe performante.

Atribuții Funcționale:

Elaborarea Strategiilor de Vânzări:

  • Dezvoltarea și implementarea unor strategii eficiente pentru atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări.
  • Analizarea continuă a pieței și identificarea oportunităților.

Gestionarea Echipei de Vânzări:

  • Supervizarea și îndrumarea echipei de vânzări pentru a asigura atingerea rezultatelor dorite.
  • Dezvoltarea continuă a competențelor membrilor echipei.

Raportare și Analiză:

  • Raportarea regulată a performanțelor echipei și prezentarea analizelor de piață.
  • Identificarea tendințelor și ajustarea strategiilor în consecință.

Relații cu Clienții:

  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții cheie.
  • Asigurarea satisfacției clienților și soluționarea eficientă a problemelor.

Dezvoltarea Parteneriatelor:

  • Identificarea și dezvoltarea parteneriatelor strategice pentru extinderea bazei de clienți.

Competențe și Calificări:

  • Experiență demonstrată într-o poziție similară, cu rezultate remarcabile în domeniul vânzărilor.
  • Abilități excelente de leadership și gestionare a echipei.
  • Capacitate dovedită de a elabora și implementa strategii de vânzări eficiente.
  • Abilități avansate de analiză și raportare.
  • Excelente abilități de comunicare și negociere.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și comisioane motivante.
  • Oportunități de avansare și dezvoltare profesională.
  • Mediu de lucru dinamic și stimulant.
  • Posibilitatea de a influența direcția strategică a departamentului de vânzări.
Abilități cheie
Time Management Lucru în echipa Empatie Managementul proiectelor Comunicare Abilități interpersonale

Beneficii

Cărți de vizită

Deplasări de serviciu

Team - building

Despre companie

Happy HR este o companie care își dedică eforturile pentru a aduce un impact pozitiv în mediul de afaceri, cu accent pe fericirea angajaților și performanța organizațiilor. Încurajăm comunicarea deschisă, promovăm recunoașterea și aprecierea eforturilor angajaților și susținem dezvoltarea personală și profesională continuă.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte