Publicat Ieri

Contabil

Informații de bază

Salariu:
de la 18 000 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Compania TATA Agro Moto vinde cu succes piese de schimb pentru autovehicule, tractoare de mers pe jos, mini tractoare, drujbe si drujbe de peste 18 ani. Dezvoltăm activ, studiem cererea și putem satisface nevoile oricărui client B2B și B2C.

Datorită extinderii personalului, căutăm un Contabil totul într-unul cu experiență care să se alăture echipei noastre

Responsabilități:

  • Mentinerea evidenta contabila si fiscala a SRL.
  • Afișarea tranzacțiilor comerciale ale companiei în software-ul de contabilitate 1C.
  • Organizarea procesării documentaţiei primare, managementul documentelor
  • Deschiderea si inchiderea conturilor in banci.
  • Întocmirea și transmiterea raportărilor contabile și fiscale către agențiile guvernamentale;
  • Calculul salariilor SRL, intocmirea certificatelor de venit pentru angajati, contabilizarea si calculul concediilor si concediilor medicale.
  • Contabilitatea operațiunilor de import-export
  • Formarea pachetelor de documente, pregătirea răspunsurilor la solicitările către agenții guvernamentale și bănci.
  • Emitere facturi si facturi.
  • Efectuarea extraselor bancare in contabilitate 1C. Plata la timp a plăților pentru cheltuielile de funcționare ale companiei.
  • Calculul și plata la timp a impozitelor.
  • Rapoarte în avans.
  • Contabilitatea mijloacelor fixe și circulante, controlul contabilității mărfurilor, organizarea stocurilor.
  • Calculul costurilor, contabilitatea costurilor pe articole.

Conditii de lucru:

  • Program de lucru L-V 9:00-18:00
  • Lucru la birou, birou pe strada Petrikan nr. 19

Despre companie

Distributie de componente pentru echipamente mini-ferme si motociclete

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, Râșcani, Str. Petricani 19