Informații de bază

Salariu:
de la 4 780 MDL
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Profesional Tehnic
Experiență:
Entry-Level (< 2 ani)
Oraș:
Chișinău

Descrierea poziției vacante

Denumirea funcției: secretar administrartiv superior Direcția managementul domcunetelor și administrare

Condiții obligatorii de participare:

  • deține cetățenia Republicii Moldova;
  • posedă limba română;
  • Studii medii de specialitate;

Experiență profesională : se acceptă și fără experiență;

Cunoștințe

  • cunoașterea legislației în domeniu;
  • cunoașterea modului de funcționare a unei autorități publice;
  • abilități de utilizare a computerului.

Atribuțiile de serviciu conform fișei de post:

Scopul general al funcției

Contribuie la realizarea sarcinilor Agenţiei de Intervenţie şi Plăţi pentru Agricultură prin executarea lucrărilor de secretariat, recepționarea, gestionarea și expedierea corespondenței din cadrul autorității publice.

Sarcinile de  bază ale funcției

  • Acordarea asistenței metodico-organizatorice subdiviziunilor Agenției privind ținerea lucrărilor de secretariat în vederea realizării optime a obiectivelor Agenției.
  • Recepționarea și distribuirea corespondentei de intrare parvenite în adresa Agenției și a celei de ieșire, precum și asigurarea implementării corecte a procedurii de petiționare.
  • Sistematizarea documentelor și păstrarea acestora înainte de a fi transmise în arhivă.
  • Realizarea suportului administrativ pentru funcția de director.

Documentele obligatorii ce urmează a fi prezentate (se depun personal la sediul central AIPA, et. 17, sau pe poșta electronică indicată la datele de contact):

  • curriculum vitae;
  • copia buletinului de identitate;
  • Documente ce atestă experiența profesională (Copia carnetului de muncă, certificate privind activitatea profesională desfășurată după data de 1 ianuarie 2019 sau alte documente confirmative)
  • copiile diplomelor și a certificatelor ce confirmă studiile/calificarea;
  • cazier judiciar (inițial este posibil de prezentat declarația pe propria răspundere).

Data limită de depunere a dosarului la angajare: 01 NOIEMBRIE 2024, inclusiv

Date de contact: Secretar al Comisiei de concurs, Violina Budeci

Tel: (022) 292-612

E-mail: hr@aipa.gov.md

Trimite CV

Despre companie

Agenţia este o autoritate administrativă subordonată Ministerului Agriculturii și Industriei Alimentare, responsabilă de gestionarea eficientă a Fondului național de dezvoltare a agriculturii și mediului rural, inclusiv a surselor financiare provenite de la partenerii de dezvoltare.

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte

Adresa postului vacant
Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfînt, 162 et.17