Publicat Ieri

Contabil Expert

Informații de bază

Salariu:
Negociabil
Program de lucru:
Full-time
Studii:
Superioare
Experiență:
Mid-Level (2-5 ani)
Oraș:
Bălți

Descrierea poziției vacante

CERINȚE:

  • Studii superioare sau medii de specialitate (finante sau contabilitate)
  • Cunoștințe profunde privind Standardele Naționale de Contabilitate si legislatiei in vigoare
  • Experiență în contabilitate financiară și contabilitate de gestiune
  • Cunoaşterea şi abilitate de operare în programma 1C ver. 8.3, Microsoft Office (Excel, Word)
  • Cunoaşterea limbilor româna/rusa engleza va constitui un avantaj
  • Grad inalt de responsabilitate, punctualitate si confidentialitate
  • Gindire analitica, atentie la detalii, onestitate, capacitate de analiza si control

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE

  • Verificarea si organizarea documentelor primare, si a conturilor contabile
  • Evidența resurselor financiare și evidența registrelor de casă si a operatiunilor bancare
  • Organizarea evidentei stocurilor si operatiunilor specifice (import-export, casare, realizare)
  • Verificarea decontărilor cu contragenții si urmarirea scadentei platilor
  • Efectuarea inventarierii si raportarea rezultatelor
  • Întocmirea rapoartelor financiare şi statistice

CE OFERIM:

  • Lucru într-o companie în plină dezvoltare;
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră;
  • Salariu competitiv și achitat la timp;
  • Pachet social deplin.
Trimite CV

Despre companie

Recenziile companiei

Evaluează compania:
0 star star star star star 0 recenzii

Contacte